Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: kulüpleri finansta iyi yönetilmiyor

Türkiye’de kulüplerine en fazla krediyi veren bankaların başında gelen Denizbank’ın Genel Müdürü , “Her yıl kasasına 150 milyon $ giren bir şirket var. Böyle gelirle nasıl zarar ediliyor?” dedi

Giriş Tarihi: 13.4.2016
Ateş: Futbol kulüpleri finansta iyi yönetilmiyor
CEV Denizbank Kadınlar Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final organizasyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Denizbank Genel Müdürü Hakan , kulüplerini finansal açıdan eleştirdi. Kulüplerin her yıl yaklaşık 150 milyon dolarlık girdisi olduğunu ancak finansal açıdan iyi yönetilmediklerini söyleyen , şöyle konuştu: "Bir finansçı olarak düşünün; her yıl kasasına 150 milyon dolar giren herhangi bir şirket var. Bence finansal açıdan çok daha iyi olmaları lazım. FIFA ve UEFA ile borçlara ilişkin bir sıkıntının olması bana abesle iştigal geliyor. Kulüpler finansal açıdan daha iyi yönetilebilir. Böyle bir gelir varken zarar edilmesi nasıl olabiliyor? Şöyle ki; bütçenizi aşan yatırımlar yaparak olur. Örneğin Avrupa'da 400 bin-500 bin euroya oynayan oyuncular bize 4-5 katına transfer oluyor. Piyasayı biz yükseltiyoruz. Neden bu kadar büyük paralar veriliyor, anlayamıyorum." Ateş, Denizbank'ın spor kulüplerine sağladığı 430 milyon dolarlık kredi hacmi ile sektör lideri konumunda bulunduğu bilgisini verdi.

FAİZLER DÜŞER

Faizlerin önümüzdeki dönemde düşeceğine inandığını söyleyen Ateş, merkez bankalarının birinci amacının fiyat istikrarını sağlamak olduğunu ancak bunun yanında büyümeyi de hükümetler ile birlikte öncelikleri arasına aldığını söyledi. Ateş, dünyada merkez bankalarının faizi yükseltmeleri gerektiği zaman çabuk, faizleri düşürmeleri gerektiği zaman ise yavaş davrandığını dile getirdi. Ateş, ABD Merkez Bankası'nın "güvercin" politikalar uygulamasının gelişmekte olan ülkelerin enflasyonunu düşürebilmesi için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

İFLASI İHTİSAS İNCELESİN

Hakan Ateş, son dönemde 400'den fazla iflas erteleme kararıyla karşılaşıldığını belirterek, "İflas erteleme kararları ihtisas mahkemeleri tarafından incelenmeli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ateş: Futbol kulüpleri finansta iyi yönetilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN