Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenler’e ‘insan yüzlü şehir’ geliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “insan yüzlü şehir” projesi Esenler’de hayata geçiriliyor. Proje için 8.7 milyon metrekarelik alan tahsis edildi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Esenler’e ‘insan yüzlü şehir’ geliyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun duyurduğu "İnsan Yüzlü Şehir ve Şehir Parkı" projesi için bir adım daha atıldı. 8.7 milyon metrekarelik alan üzerine inşa edilecek Yeni Şehir Projesi için Esenler Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi () arasında yapılan protokol, Büyükşehir Meclisi'nde kabul edildi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan Esenler Belediyesi'ne devredilen askeri alanda uygulanacak proje için iddialı konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bölgede geleneksel mimariyle modern yeni bir şehir kurulacağını söyledi. Göksu, alanın yaklaşık yüzde 50'sinin imara açılacağını, bunun da maksimum yüzde 40'nda yapılaşma olacağını kaydetti. Göksu, "Bu projemizle Esenler'deki sosyal ve kültürel tesis alanlarımız 5, eğitim tesisi alanlarımız 10, sağlık tesisi alanlarımız ise tam 35 kat artacak. Esenler tamamen kabuk değiştirmiş ve yeni bir kimliğe bürünmüş olacak" dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ
Proje alanında 2.5 milyon metrekare şehir parkı yapılacağını ifade eden Göksu, " ilçelerdekilerle birlikte yaklaşık 3.5 milyon nüfusun yürüme mesafesinde ulaşabileceği şehir parkı, kentsel dönüşüm alanında üretilen dünyanın en büyüğü olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenler’e ‘insan yüzlü şehir’ geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN