Demirören Total’le üçe katlayacak

Demirören Holding’in şirketi Milangaz, Total’i satın aldı. Birleşme ile enerji grubunun cirosu 3 katına çıkarak 9.5 milyar liraya yükselmiş olacak

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Demirören Total’le üçe katlayacak
enerji sektöründe LPG alanında faaliyet gösteren Milangaz, Akaryakıt şirketi Total'i satın aldı. Demirören Holding ve Total arasında geçen yıl nisandan bu yana devam eden satış süreci de böylece tamamlanmış oldu. Dünyanın beşinci büyük petrol şirketi olan Total'in, 'deki akaryakıt istasyonları ile ticari satış, tedarik ve lojistik varlıklarının tamamı Demirören Holding'in oldu.

CİRO ÜÇ KATINA ÇIKACAK
'nin ilk LPG tedarikçisi olan Demirören Holding şirketlerinden Milangaz'ın 26 dolum tesisi, 5 deniz terminali, bin 100 tüplü gaz bayi, 10 bin tali bayii, 630 otogaz bayi ve dökme gaz dağıtımı bulunuyor. Demirören Holding'e bağlı bir diğer şirket olan Moil Petrolcülük ise 419 akaryakıt istasyonu ile akaryakıt pazarında bir diğer oyuncu. Demirören Holding, Total Türkiye'yi bünyesine katarak akaryakıt ve otogaz pazarındaki gücünü artırıp, Türkiye genelinde bin 200 akaryakıt ve otogaz istasyonuna ulaşacak. Bu birleşme ile akaryakıt sektöründe Demirören Holding bünyesindeki enerji grubunun cirosu ortalama 3 katına çıkarak 9.5 milyar TL'ye yükselmiş olacak. Bu satın alma 2016 yılının yerli sermayede en büyük satın alması oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirören Total’le üçe katlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN