İşveren asgari ücreti bahane etmemeli

Asgari ücrette işverenin yükünü azalttıklarını belirten Maliye Bakanı Ağbal, 4 Çek tutarı: 168 milyar TL ‘istihdamı artırın’ çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 16.4.2016
İşveren asgari ücreti bahane etmemeli
Asgari ücretteki artışın işverene maliyetinin önemli bir kısmını karşıladıklarını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, işverenleri istihdamı artırmaları yönünde uyardı. 2016 yılı ocak-mart dönemi yönetim bütçe gerçekleşmelerine ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan Ağbal, asgari ücret artışının istihdamı azalttığına yönelik iddialara ilişkin olarak, bu konuda ellerinde yeterince veri bulunduğu hususunda emin olmadığını söyledi. İşsizlik göstergelerinin istihdamdaki artışı teyit ettiğini kaydeden Ağbal, hükümet olarak asgari ücretteki artışın işverene maliyetinin önemli bir kısmını karşıladıklarını hatırlattı.

UYANIK PATRONLAR 300 TL'YE GÖZ DİKTİ

İŞVEREN İSTİHDAMI ARTIRSIN

Bu kapsamda çalışan başına aylık 100 lira destek öngördüklerini vurgulayan Ağbal, "İşverenlerimizin de devletin bu teşvikini dikkate almak suretiyle istihdamı daha da artırmaları gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. Hükümet asgari ücret artışının işverene getirdiği maliyetin yüzde 40'ını karşılama kararı almıştı.

PİYANGO İÇİN GERİ SAYIM

'nun (MP) özelleştirmesi ile ilgili olarak, şartname hazırlıkları biter bitmez ilâna çıkacaklarını ifade eden Ağbal, "Şartname hazırlıkları biter bitmez, inşallah gelecek ay diye tahmin ediyorum, bir gecikme olmazsa ilana çıkacağız" dedi. Öte yandan merkezi yönetim bütçesi, geçen ay 6.6 milyar lira , ocak-mart döneminde ise 46.3 milyon lira fazla verdi. Martta bütçe gelirleri, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22.3 artarak 40.3 milyar lira, bütçe giderleri ise yüzde 17.8 artarak 46.8 milyar lira olarak gerçekleşti. Faiz dışı denge martta 160 milyon TL fazla verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşveren asgari ücreti bahane etmemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN