Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyttürk’ten Suud’larla 2 milyarlık yatırım

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Beyttürk’ten Suud’larla 2 milyarlık yatırım

Beyttürk , lı gayrimenkul şirketi Kimma Huizama ile 2 milyar liralık proje için işbirliği yaptı. ’da yapılacak 5 bin konutluk projeye özellikle Körfez ülkelerinden talep gelmesi bekleniyor

Körfez ülkelerinden büyük yatırımları Türkiye'ye getiren Beyttürk , 'lı gayrimenkul şirketi ile yapılacak dev yatırım için işbirliğine imza attı. Suudi Arabistanlı gayrimenkul şirketi Kimma Huizama ile yatırım anlaşması imzalayan Beyttürk İnşaat, bir yıl içinde Marmara Bölgesi'nin en büyük projesinin inşaatına başlayacak. Marmara Bölgesi'nde büyük gayrimenkul yatırımları ile dikkati çeken Beyttürk İnşaat, Suudi ortakla birlikte 2 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirecek. Anlaşmayla bölgenin değerinin artacağına vurgu yapan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Barman, "Suudi Arabistan konsorsiyumu ile birlikte Marmara Bölgesi'nin çehresini değiştirecek dev bir projeye imza atacağız. Beş bin konutluk yeni projemiz 'da yer alacak" dedi.

25 BİN KİŞİLİK PROJE
Yalova'nın gelişen bölgesi Bursa yolu üzerinde yeni bir yaşam alanı kuracaklarını belirten Barman, "Bir yıl içinde projemize başlamayı planlıyoruz, hem Körfez bölgesinden hem de ülkemizden projeye ilginin büyük olacağını düşünüyoruz" diye konuştu. Proje yaklaşık 25 bin kişilik yeni bir yaşam merkezi sağlayacak.

KÖRFEZ BÖLGESİ İLGİ GÖSTERİYOR
Beyttürk İnşaat'ın İstanbul, Bursa ve Yalova'da gerçekleştirdiği projeler özellikle Körfez ülkeleri yatırımcıları tarafından büyük talep görüyor. Beyttürk'ün Yalova'da Dreamland, Mia Thermal, Beytepe Konakları, Beytepe Plus ve Çınarcık'ta Beyttürk Orman gibi projeleri bulunuyor. Şirket, büyüme hedefini Körfez ülkeleri olarak belirledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyttürk’ten Suud’larla 2 milyarlık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN