Harcama yönetimiyle yüzde 14 tasarruf

Türk girişimci Alpar Kamber, ’de internet üzerinden satın almada “açık eksiltme” modelini geliştirdi. Sistem, satın almada yüzde 14 avantaj sağlıyor

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Harcama yönetimiyle yüzde 14 tasarruf
Şirketler arası rekabette her geçen gün daha fazla önem kazanan satın alma faaliyeti, geliştirilen bazı yöntemlerle verimli hale getiriliyor. Bu alanda önemli başarılara imza atan Türk girişimci Alpar Kamber de, 'de 2008'de kurduğu Denali Source Services'le internet üzerinden satın almada "açık eksiltme" modelini geliştirdi. Sistem, satın almada yüzde 14 avantaj sağlıyor. Denali, Microsoft, Facebook, Yahoo, Nike, Gap, Dow Corning gibi farklı sektörlerden 20 firmaya satın alma konusunda danışmanlık, servis ve süreç yönetimi sağlıyor. ABD'de yıllar önce başlayan bu modelin artık Türkiye'de de uygulanmaya başladığını söyleyen Alpar Kamber, "Şirket olarak geçen yıl müşterilerimiz için 20 bin ihale organize ettik. 20 milyar dolarlık alım yaptık. 3 milyar dolarlık tasarruf sağladık" dedi. Sistemle birlikte bazı kriterleri geçen tedarikçilerin, açık eksiltme yöntemiyle ihaleye girdiğini belirten Kamber, "Böylece en uygun tedarikçiyi seçebiliyoruz" dedi.

İSTANBUL'DA OFİS AÇTI
ABD'de başladığı yolculuğuna Hindistan, Çin, Dublin ve İstanbul'da da ofisler açarak devam ettiğini açıklayan Kamber, "Dünyada 300 kişilik bir kadromuz var. İstanbul ise hem Avrupa hem de Ortadoğu'ya hizmet veriyor" dedi. İstanbul'daki ofisin ilk etapta global müşterilerin Türkiye faaliyetlerine destek olmak için kurulduğunu ifade eden Kamber, "Türkiye'deki işlerimizi büyüteceğiz. Artık Türk şirketleri satın almaya büyük önem vermeye başladı. Yöneticilerle görüşmeye başladık. Burada sistemimizi genişleteceğiz" diye konuştu. Kamber, satın almanın önemine işaret ederek, "Şirketler satın alırken kazanmalı. Bunun için en uygun tedarikçiyi bulmak şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harcama yönetimiyle yüzde 14 tasarruf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN