Akıllı şebekelerde 4’üncü dönem

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Akıllı şebekelerde 4’üncü dönem

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan “ICSG 2016”, 20-21 Nisan günlerinde 50’den fazla ülkeden yaklaşık 5 bin sektör temsilcisini İstanbul’da bir araya getirecek

HHB Expo'nun organize ettiği Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, (ICSG İstanbul 2016) 20-21 Nisan 2016 günleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde ziyaretçilerine 4'üncü kez kapılarını açacak. 150 firmanın stant açacağı kongre ve fuara 50'nin üzerinde ülkeden 5 bin sektör temsilcisi katılacak. Akıllı Şehircilik uygulamalarında, kentlerdeki mevcut sistemlerin ve kaynakların daha verimli ve temiz çevre bilinci ile kullanılmasının önemini de göz önünde bulundurarak İstanbul'u Akıllı Şebekeler ve Akıllı Şehirler alanında dünyanın buluşma noktası yapmak amacıyla gerçekleştirilen ICSG İstanbul 2016'nın açılış konuşmalarını ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, Enerji Bakanı Michael Ludwig, Avusturya Viyana Eyaleti Şehircilik Bakanı Susanne Bauer gerçekleştirecek. ICSG İstanbul 2016 Fuar ve Kongresi, Turkcell, Vodafone, Luna, Statü Gaz ana sponsorluğunda ve UGETAM desteği ile düzenlenecek. Sektörün en önemli iki derneği olan GAZBİR ve ELDER tarafından ve EPDK, DEİK, SASAD, TEDAŞ, TETAŞ, TEİAŞ, gibi kurumlar tarafından da desteklenecek.

Enerji sektörü masada
Alman ya, Azerbaycan, Bulgaristan, Danimarka, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, İngiltere, İrlanda, İtalya, İsveç, Katar, İran, Kazakistan, Kosova, Litvanya, Makedonya, Nijerya, Özbekistan,Ürdün, Pakistan, Romanya,Yunanistan, Hindistan, Çin, Sırbistan, Suudi Arabistan ve Yunanistan'ın üst düzey katılım göstereceği programda yapılacak ikili görüşmelerle bütün paydaşlar enerji sektörünün gelişimini inceleyecek. İsveç'in ülke partneri olduğu olğu fuar, IEEE Pes Paneli onayını alan 2. fuar olma özelliğini de taşıyor.

Üst düzey katılım var
Akıllı ve Uluslararası Marka Şehirler Konferansı'nın başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş yapacak. İlgili oturumda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Avusturya Viyana Şehircilik Bakanı Susanne Bauer, Amerika Ticaret ve Kalkınma Kurumu (USTDA) Başkanı Leocadia I.Zak, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İran Urmiye Belediye Başakanı, Virginio Merola, Yunanistan Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris konuşmacı olarak yer alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı şebekelerde 4’üncü dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN