Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük bir başarı hikâyesi

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Büyük bir başarı hikâyesi
Yaşar ARSLAN
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Bir. Baş


DOĞAL Gaz Dağıtım sektörünün gelişimi bir "başarı hikâyesi" olarak tanımlanmaktadır.
2003 yılında hükümetimiz tarafından başlatılan ve büyük bir kararlılıkla yürütülen, özel sektör aracılığıyla doğal gazın yaygınlaştırılması projesi; beklentilerin üzerinde bir başarıyla gelişerek bugünkü seviyesine gelmiştir.
Ülkemizde bugün doğal gaz;
76 ilimizde kullanılan, 11,5 milyon abonesi olan ve 48 milyon insanın hayatında yer alan bir üründür. Doğal gaz dağıtım sektörü ise bu rasyoların paralelinde, son 12 yılda yüzde 80'lik bir büyüme göstermiştir. 'nin 81 ilinde bu hizmetin sunulması için çalışmalar hızla devam etmektedir.
Her yıl yeni 1 milyon aboneye doğal gaz hizmeti sunulmaktadır. Bu büyüklükler, uluslararası arenada büyük ilgiyle takip edilmektedir. Geçtiğimiz hafta davetlimiz olarak 2016 dönem toplantısını İstanbul'da gerçekleştiren IGU (International Gas Union) 'nin doğal gaz dağıtım sektöründe gerçekleştirdiği bu atılımı bir "başarı hikayesi" olarak tanımlamıştır. Bu büyüme ile birlikte gelen, pek çok hizmet odaklı sektör için hayli güç olan ancak doğal gaz dağıtım sektöründe oldukça yüksek bir seviyeyi yakalamış olan müşteri memnuniyeti ise tesadüf değildir.
Hizmet kalitesinin korunması akıllı şebekeler yardımıyla oluyor. Doğal Gaz Dağıtım Sektörü geçtiğimiz dönemde akıllı teknolojik alt yapıyı en verimli ve etkin bir şekilde kullanan sektörlerin başında gelmektedir. Gelecekte de güncel teknolojik alt yapıların kullanılması ve bunları kullanıcıların hizmetine sunulması önemini koruyacaktır. Geleceğin en büyük beklentilerinden birisi hızdır.
Bizim gibi hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların bu hıza ayak uydurabilmeleri bilişim ve teknolojik ürünlerin etkin kullanımı ile mümkündür. Bu konuda da gerekli düzenlemelerin yapılarak, ülkemizi bir teknoloji çöplüğüne dönüştürmeden, güncelin gerisinde kalınmamasının sağlanması önemlidir.
Elde edilen müşteri memnuniyetinin temelinde bu yatmaktadır; vatandaşa hizmetin hızla sunulması, acil durumları hızla tespit ve müdahale, kaynakların verimli kullanımı ile maliyet optimizasyonu, geldiğimiz noktada memnuniyetin yüzde 90'ın üzerine çıkmasındaki en büyük etkendir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük bir başarı hikâyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN