Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Off-shore’un ’ye maliyeti 1.5 milyar TL

Panama belgelerinin sızmasıyla gündemin ilk sırasına oturan off-shore hesapların ’ye maliyetinin 1.5 milyar lira olduğu anlaşıldı

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Off-shore’un Türkiye’ye maliyeti 1.5 milyar TL
Panama belgeleri ile tekrar gündeme gelen off-shore'cuların şimdiye kadar 'ye maliyeti 300 milyon lirayı bulurken, bu rakamın 1.5 milyar liraya çıkabileceği tahmin ediliyor.

Panama merkezli dünyanın en büyük dördüncü offshore hukuk ve danışmanlık firması Mossack Fonseca'ya ait yaklaşık 11.5 milyon belgenin sızdırılmasının ardından gözler tüm dünyada off-shore hesaplara çevrildi.

Panama'daki off-shore bankalara para yatıranlar vergi kaçırmakla itham edilirken, 'deki mahkemeler Türk off-shore'cuları mağdur olarak görerek, zararlarını Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) ödettiriyor.

PANAMA BELGELERİ NE DEMEK?
300 MİLYON ÖDENDİ

Böylece Türk off-shore'cular, yurtdışındaki off-shore bankalarda kaybettikleri paralarını almakla kalmıyor; zararları, mahkeme kararlarıyla ana paralarının 6 katını bulan faizlerle de karşılanabiliyor.

TMSF'den alınan bilgiye göre, 'nin vergi cenneti ülkelerdeki off-shore bankalarda parası buhar olanlara şimdiye kadar ödediği bedel 300 milyon lirayı buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Off-shore’un Türkiye’ye maliyeti 1.5 milyar TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN