lının refahı için boru ağına 30 milyon Avro

Giriş Tarihi: 18.4.2016
Viyanalının refahı için boru ağına 30 milyon Avro

Avusturya Eyaleti, son birkaç yıldır “En yüksek hayat kalitesine sahip şehir” unvanını elinde bulunduruyor. Eyaletin Şehircilik Bakanı Ludwig, “Her Viyanalının refahı için, her yıl Viyana’nın su boru ağına harcadığımız 30 milyon Avro’yu buluyor” dedi

Avusturya Eyaleti, son yapılan bir araştırmada 7'nci kez dünyanın en yaşanabilir şehri seçildi. Viyana İskân, Konut İnşaatı ve Kentsel Yenileme Bakanı Michael Ludwig, şehirde yaşayan herkese yüksek kaliteli barınma sağladıklarını ve bunun da yeni inşaat ve kentsel dönüşüm projelerinin yanında teknolojiyi de hayatı kolaylaştıracak şekilde kullanmakla mümkün olabildiğini ifade etti. Bakan Ludwig, "Her Viyanalının refahı için her yıl için Viyana'nın su boru ağına harcanan 30 milyon Avro'dur" diye konuştu.

Viyana'nın dünyada bir numara olmasının nedeni sizce nedir?
Son birkaç yıldır Viyana dünyanın en yüksek hayat kalitesine sahip kenti unvanını elinde bulunduruyor. Eğer Viyanalıların hepsine yüksek kaliteli barınma sağlamamış olsaydık bu unvanı elimizde tutmamız olanaksız olurdu. İyi ve uygun fiyatlı konaklama olanakları sunabilmek için örneğin diğer birçok kentin aksine sosyal açıdan daha güçsüz olan vatandaşların yerlerinden olmasıyla sonuçlanmayacak şekilde yüksek kaliteli yeni inşaat ve kentsel dönüşüm projeleri gibi doğru 'donanımlardan' faydalanmak gerekir. Viyana'nın 2010 yılında gerçekleştirmiş olduğu yumuşak kentsel dönüşüm programı nedeniyle Birleşmiş Milletlerin en prestijli insan yerleşim ödülü olan UN-Habitat Onur Ödülü'nü alması sebepsiz yere olmamıştır.

Viyana'daki akıllı şehir çözümleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Viyana'nın gücü altyapı ile ilgili kararların geniş kapsamlı şekilde ele alınmasından kaynaklanmaktadır. Hem belediye hem de kar amacı gütmeyen kuruluşlar şehrin dört bir yanına dağılacak şekilde inşa edilmiş 420 binden fazla yüksek kaliteli konut sağlamıştır. Pahalı olmayan toplu taşıma ücretleri ve mükemmel güvenilirliğin yanı sıra kalitesiyle yüksek seviyeli hizmet verilmektedir. Her Viyanalının refahı için her yıl Viyana'nın su boru ağına harcanan 30 milyon Avro'dur. Avrupa'nın en büyük kentsel gelişme projelerinden 'Aspern Seestadt' gibi yeni kent bölgelerinin geliştirilmesinin yanı sıra terk edilmiş endüstri bölgelerin dönüştürülmesi ve şehir içi yoğunlaştırma da Viyana'nın konut stratejisinde önemli rol oynamaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Viyanalının refahı için boru ağına 30 milyon Avro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN