Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, "Düşük Karbon Kahramanları Ödülü" aldı

Giriş Tarihi: 21.4.2016 14:11
THY, Düşük Karbon Kahramanları Ödülü aldı

Karbon tüketimini alt seviyelerde tutmayı başaran şirketlerin ödüllendirildiği, "3. Karbon Zirvesi'nde Türk Yolları (), "Yakıt Tasarruf Projesi" ile "Düşük Karbon Kahramanı Ödülü"nü aldı.

Karbon tüketimini alt seviyelerde tutmayı başaran şirketlerin ödüllendirildiği, "3. Karbon Zirvesi'nde Türk Yolları (), "Yakıt Tasarruf Projesi" ile "Düşük Karbon Kahramanı Ödülü"nü aldı.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün daha fazla hissedildiği, doğal yaşamın giderek yok olduğu günümüz dünyasında, karbon yönetiminde başarılı profil sergileyen şirketler ödüllendirildi.

Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) ev sahipliğinde ve Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği (IETA), İTÜ Arı Teknokent ile İTÜNOVA TTO desteklediği, "Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneğince (SÜT-D) 14-15 Nisan'da düzenlenen "3. İstanbul Karbon Zirvesi"nde THY, yürütmekte olduğu "Yakıt Tasarruf Projesi" ile "Düşük Karbon Kahramanı" ödülüne layık görüldü. Ödülü, THY'nin Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Yılmaz teslim aldı.

Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu anda dünyada en fazla dış noktaya sefer düzenleyen havayolu şirketinin THY olduğunu belirterek, "Türk Hava Yolları, her yıl daha da büyüyen operasyon yapısı içerisinde tüm uçuş operasyonlarını, her kilogram yakıt tasarrufunun oldukça önemli olduğu, gereksiz tüketilecek her yakıtın karbon emisyonuna neden olacağı bilinciyle gerçekleştirmekte. Sahip olduğumuz bu bilinçten ötürü, bugün burada ödüllendiriliyor olmak, bizler için son derece kıymetlidir." ifadelerini kullandı.

ABD, İngiltere, Çin ve Almanya'dan da başvurular dahil 58 proje, "Düşük Karbon Kahramanı Ödülünü" almak için yarışırken, 19 şirket bu ödülü almaya hak kazandı. Şirket yetkilileri, ödüllerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk'ün elinden aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY, "Düşük Karbon Kahramanları Ödülü" aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN