EXPO için raylı rekoru

Giriş Tarihi: 22.4.2016
EXPO için raylı rekoru

Büyükşehir Belediyesi EXPO 2016 alanına ulaşım için 8 ay gibi kısa bir sürede 19 kilometre raylı sistem hattı inşa etti. Hat, 420 milyon liraya, 8 raylı sistem aracı ise 100 milyon liraya mal oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meydan'dan EXPO 2016 alanına uzanan raylı sistem hattının yapımından kendisine ait rekoru kırdı. Daha önce bir buçuk senede 11 kilometre raylı sistem hattı inşa edilen Antalya'da bu sefer 8 ayda 19 kilometre hat tamamlanarak yeni bir rekor kırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ilk döneminde kazandırdığı Meydan-Kepez hattını Aksu ilçesindeki EXPO 2016 Antalya alanına kadar uzatan 19 kilometrelik ikinci etap raylı sistem hattı çok kısa bir sürede tamamlandı. Toplam 420 milyon liraya mal olan projede hat yapımını , 8 raylı sistem aracını ise 100 milyon liranın üzerinde bir bedelle Antalya Büyükşehir Belediyesi temin etti.

METRO AĞI ŞEHRİ SARDI
İkinci etap raylı sistem projesi, Meydan'dan başlıyor ve Aspendos Bulvarı boyunca devam ederek, EXPO 2016 Antalya durağında son buluyor. Ayrıca güzergâh 2.4 kilometre uzunluğundaki bir kol ile Antalya Havalimanı'na da bağlanıyor. Sistemde her biri 75 metre uzunluğunda, hemzemin tipte toplam 15 istasyon yer alıyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Antalya'yı 3'üncü etapla buluşturmak için kolları sıvadı. Varsak- arasındaki 3'üncü hattın bu yıl içinde temelinin atılması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO için raylı rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN