’nin en büyük kongre hazır

Giriş Tarihi: 22.4.2016
Türkiye’nin en büyük kongre merkezi hazır

EXPO 2016 ile ’ya kazandırılan Antalya Kongre , 5 bin kişi kapasiteli ana salonuyla şu anda ’nin en büyüğü. Merkezin kapasitesi ek alan ve binalarda 9 bin 500 kişiye yükseltilecek

Toplam altı ay sürecek EXPO organizasyonu sonrası Antalya'nın kalıcı mirası olarak yaşayacak EXPO 2016 alanında en büyük kazanımların başında, 6 bin 500 kişi kapasitesi bulunan kongre geliyor. EXPO 2016 Kongre Merkezi, son teknoloji altyapı sistemleri ile Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler içerisinde en önemli kongre merkezlerinden biri olarak EXPO sonrası da hizmet vermeyi sürdürecek.

SANATSAL ETKİNLİKLER DE VAR
Yaklaşık 33 bin metrekarelik kapalı, 8 bin 500 metrekarelik açık alana sahip olan kongre merkezi, 5 bin 3 kişilik ana salonuyla, bu alanda 'nin en büyüğü konumunda. Kongre merkezinin hemen yanına inşa edilen 3 bin metrekarelik iç bahçe alanları, sergi sonrası kongre merkezine entegre edilecek. Böylece kongre merkezinin 6 bin 500 olan kapasitesi, 3 bin kişi ilaveyle 9 bin 500 kişiye yükselecek. Kongre merkezi, EXPO 2016 Antalya'nın yapılacağı 23 Nisan-30 Ekim tarihleri arasındaki altı aylık uluslararası etkinlikte, toplantı, panel, konferans ve sahne sanatlarına ev sahipliği yapacak. Kongre merkezi, 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün 30'ncu Avrupa Bölge Konferansına da ev sahipliği yapacak. Başlığı 'Gıda Güvenliği' olacak kongreye, 54 ülkenin tarım bakanları katılacak. Kongre merkezi, ulusal ve uluslararası dev kongrelerin yanı sıra, 455 metrekarelik ana sahnesi ile dev sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin en büyük kongre merkezi hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN