‘Havada karada üretiriz’

Giriş Tarihi: 23.4.2016
‘Havada karada üretiriz’

’nin otomotiv üssü ’nın Belediye Başkanı Recep Aytepe, “Yerli tramvayı ürettik. Bursalı Gökçen Grubu, Alman uçak firması AQUILA’yı aldı. Yeni hedef havacılık” dedi

11.5 milyar dolarla en fazla ihracat gerçekleştiren şehirler arasında üçüncü sırada yer alan , ülkenin sanayi devi olma yolunda da iddialı. Otomotivde lokomotif olan şehir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yönlendirme ve teşvikiyle 'nin ilk yerli tramvayını 3 yıl önce raylara indirmişti. Şehir, iki ay önce de Bursalı Gökçen Grubu'na bağlı B Plas, Alman uçak firması AQUILA'yı satın almasıyla birlikte havacılık sanayisine girdi. Altepe, şehri kara ve hava taşıt üretiminin merkezi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

BURSA'YA YABANCI AKINI
BAUMA Münih 31. Uluslararası İnşaat ve Madencilik Fuarı'nı ziyaret eden Altepe, "Bursa otomotivde uzmanlaşmış bir şehir. Eğer bunu üretebiliyorsak tramvay da üretiriz uçak da. Önemli olan kendimize inanmamız. Biz şehrimize ve sanayicilerimize güveniyoruz. Bu nedenle dünyada bütün fuarları geziyoruz. İnşallah Bursa'yı kara, ray ve hava taşıma araçlarının merkezi yapacağız" dedi. Fuarlarda yabancı firmalarla görüşerek Bursa sanayisini anlattıklarını aktaran Altepe, bunun meyvelerini topladıklarını, işbirliği ya da ithalat yapmak için şehri her ay ortalama 15 yabancı firmanın ziyaret ettiğini söyledi. Bursa'da üretilen bir ürünün aynı kalitede Çin'de üretildiğinde daha pahalıya mal olduğunu aktaran Altepe, " lokasyon olarak büyük bir avantajı elinde tutuyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Havada karada üretiriz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN