Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burgan Leasing bu yıl yatırımlarına tam destek verecek

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Burgan Leasing bu yıl sağlık yatırımlarına tam destek verecek

Etkin pazarlama ve satış stratejileri ile yılın ilk 3 ayında hedeflerini aştıklarına dikkat çeken Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, 2016 yılında yatırımlarına tam destek vereceklerini ifade etti

30. yılını kutlayan leasing sektöründe 22 yıldır faaliyette olduklarını belirten Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, 2013 yılı ocak ayından bu yana, ana hissedar değişikliği ile yüzde 100 Kuveyt sermayeli Burgan Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. 2016 yılının kolay bir yıl olmayacağını tahmin ettiklerini ifade eden Akpınar, "Ancak yine de hızlı bir büyüme ile pazar payımızı iki katına çıkarmayı hedefledik. Biz doğru yönetildiğinde zor dönemlerin fırsat olduğunu düşünüyoruz. Daha önceki zorlu dönemlerde de istikrarlı büyümemizi sorunsuz bir şekilde sürdürdük" dedi.

FUARLARA KATILACAK
2016 yılında yoğunlaşmayı planladıkları yeni ürünleri ve stratejilerini belirlediklerine vurgu yapan Akpınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Öncelikle olmak üzere yenilenebilir , eğitim ve tekstil sektörlerinde büyüme öngörüyoruz ve bu sektörlere yatırım yapıyoruz. 2016 yılında bu sektörlerin organizasyonlarına ve fuarlarına etkin katılma politikamız var. 2016 yılında sağlık yatırımlarına tam destek vereceğiz" 3 yıldır sektörden hızlı büyüdüklerini ifade eden Akpınar, pazar paylarını yüzde 1.4'ten 2015 sonunda 3.3'e, bu yılın ilk çeyreğinde ise yüzde 5'e yükselttiklerini kaydetti. Akpınar, sermayelerini 16.3 milyon liradan 100 milyon liraya çıkarırken, aktif büyüklüklerini ise 4'e katladıklarının altını çizdi. Akpınar, "Portföyümüzdeki ağırlıklı ürünler gayrimenkul, deniz ulaşım araçları, tekstil makinaları ve imalat makinaları. 2016 yılında hedefimiz bu ürünlerin yanında yenilenebilir enerji, tıbbi cihaz ve metal işleme makinalarına ağırlık vermek" dedi. Sektörün önünde çözülmesi gereken birkaç konu kaldığını belirten Akpınar, "Bizin için en önemlisi yabancı ortaklı leasing şirketlerinin gayrimenkul edinirken valilik iznine tabi olması. Diğer bir sorun ise taşımacılık sektöründe i C1, C2, K1 belgesi alınması gereken kara ulaşım araçlarını leasing yapamıyor olmak" diye konuştu.

İFLAS ERTELEME KOLAY OLMAMALI
İflas ertelemenin bu kadar kolay alınmasının önüne geçilmesi gerektiğine işaret eden Akpınar, "Bu durum işini düzgün yapan firmalara da yansıyor. Şu an kredi kararı veren birimler her firmayı çok daha dikkatli ve detaylı inceleme ihtiyacı hissediyor ki, bu da kredi karar süreçlerini etkiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burgan Leasing bu yıl sağlık yatırımlarına tam destek verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN