Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fiat Kredi sektörde öncülüğe devam edecek

Pazar paylarını yüzde 9’a çıkardıklarını belirten Fiat Kredi Finansman A.Ş. Genel Müdürü Fidan Sevilm, portföy büyüklüğünü 2 milyar liraya taşıdıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Koç Fiat Kredi sektörde öncülüğe devam edecek
Markaya özel finansman şirketleri arasında ilklerden biri olan Fiat Kredi Finansman A.Ş.'nin 2015'te de sektördeki başarısını sürdürdüğünü belirten Genel Müdür Fidan Sevilm, "Hizmet verdiğimiz markalara entegre olarak, maksimum verimlilikle çalıştığımızı söyleyebilirim. Sektörde yarattığımız yenilikler, müşteri odaklı yaklaşımımız ve dinamik iş süreçlerimiz ile müşterilerimize 'tek noktadan' finansman desteği sağlamaya devam ediyoruz" dedi.

2 MİLYARLIK PORTFÖY
Piyasaların durumuna göre aylık olarak güncellenen ve piyasadaki en iyi kredi tekliflerini içeren kampanyalarını 2015 yılında da devam ettirdiklerini ifade eden Sevilmiş, "2015 yılının sonunda toplamda 63 bin adet araç için 1.9 milyar TL tutarında kredi kullandırarak Tofaş'ın perakende satışlarına olan penetrasyonumuzu yüzde 70'e yükselttik ve portföy büyüklüğümüzü 2 milyar TL'ye taşıdık" diye konuştu.

PAZAR PAYI YÜKSELDİ
Sektör genelinde, 2015 yılında otomotiv kredilerinin yüzde 18 büyüdüğünü ifade eden Sevilmiş, "Bankaların taşıt kredileri portföyü yüzde 5 oranında artarken, finansman şirketlerinin portföyü yüzde 32 büyüdü. Koç Fiat Kredi olarak portföyümüz ise yüzde 47 oranında artış gösterdi. Pazar payımız yüzde 8'den 9'a çıktı" dedi. 'Online Başvuru' projesine de değinen Sevilmiş, "Müşterinin, web sitelerinden seçtiği araç için online kredi başvurusunda bulunmasına imkân sağladık. Bunun sayesinde, taleplere online anlık cevap verebiliyor ve müşterimizin talebini eş zamanlı olarak bayilere iletebiliyoruz" dedi.

MÜŞTERİ ODAKLI ANLAYIŞ
Sektörde müşteri odaklı çalışma anlayışının yerleşmesi konusunda öncülüklerini sürdürecekleri kaydeden Fidan Sevilmiş, "Operasyonel yeniliklerle müşterilere hızlı ve tek noktadan kredi imkânı sunarak FCA Grubu markalarının iç pazarda satışlarını arttırma misyonumuzu sürdüreceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç Fiat Kredi sektörde öncülüğe devam edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN