Lassa rotayı uzaklara çevirdi

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Lassa rotayı uzaklara çevirdi
lastik sektörü lideri Brisa, Lassa'yı 'nin global markası yapmayı hedefliyor. Şu anda 70 ülkede faaliyet gösteren Lassa, İspanya, Fransa, Yunanistan, Balkanlar, Çin, Güney Kore, Kuzey Afrika ve İran gibi potansiyel pazarlara açılıyor. Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, geçen yıl Avrupa'da her ay bir mağaza açtıklarını belirterek, Lassa tabelalı mağaza sayısının 130'un üzerine çıktığını kaydetti.

ARDA TURAN MARKA ELÇİSİ
Devler liginde oynayan Lassa'nın dünyada araç sahipleri tarafından bilinmesi ve tercih edilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gürçay, şöyle devam etti: "Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz 21.6 milyon euro değerindeki FC Barcelona anlaşmamızla 1 milyar kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Arda Turan Lassa markamızın elçisi. Ülkemiz için gurur duyulan önemli bir değer. Bu anlamda kendisiyle yapmış olduğumuz işbirliği de, attığımız stratejik adımlardan biri. Tüm bu atılımlarla Lassa'yı 'nin global ölçekli bir markasına dönüştürme yolunda ilerliyoruz."

1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPTI
Geçtiğimiz yıl toplam 108 milyon dolarlık yatırım yapan Brisa, 2016 için hedef büyüttü. Bu yıl 120-140 milyon doları Aksaray fabrikası olmak üzere toplam 170-190 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Şirketin kurulduğu 1988'den bu yana yaptığı toplam yatırım tutarı 1 milyar doları geçti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lassa rotayı uzaklara çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN