Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükyalı Boğaz hattını uzatıyor

Emlak Konut GYO arazisi üzerinde Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün ortaklığıyla Kazlıçeşme sahil yolunda inşa edilen Büyükyalı projesi, yeni şehircilik anlayışıyla hayata geçiriliyor

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Büyükyalı Boğaz hattını uzatıyor
Cumhuriyet tarihinin en yüksek hasılat paylaşımlı gayrimenkul ihalesi olan Büyükyalı projesi, Emlak Konut GYO arazisi üzerinde Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün ortaklığıyla İstanbul Kazlıçeşme'de hayata geçiriliyor. Özak, Ziylan Gayrimenkul, Yenigün İnşaat Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, "Projemizde, dünyada kentsel planlamanın en çok örnek aldığı 'yeni şehircilik' anlayışını uyguluyoruz. Bu anlayış, hem güvenli hem de sosyal yaşamla bütünleşik bir konsept sunuyor. Projede yer alan 4 ana kapı, Büyükyalı'daki meydan ve ortak alanlara güvenli bir şekilde giriş çıkışı sağlıyor. Bu nedenle projemizi '4 mahalle, 1 semt' olarak tanımlıyoruz" diye konuştu. Akbalık, şöyle devam etti: "Sadece içinde yaşayanlara değil, bulunduğu bölgeye de önemli değerler katacak, çevresiyle bütünleşik bir yerleşim alanı kuruyoruz. Meydanları, kültür merkezi, açık ve kapalı spor alanları, çocuk parkları, kafe ve restoranları, manavı, pastanesi, okulu ve camisi gibi birçok unsuruyla gerçek mahalle kültürünü yaşatacak bir projeyi İstanbul'a kazandırmaktan mutluyuz. Büyükyalı ile hayalimiz, sakinlerinin günlük ihtiyaç ve konforu için her türlü imkânı sunan, güvenli ve iyi bir yaşam vaat eden yeni bir semt kültürü ve şehirde yeni bir ' semti' yaratmak. Tüm bu özellikleriyle Büyükyalı, kuşaktan kuşağa bırakacağımız bir 'eser' niteliğinde olacak." Büyükyalı'ya gösterilen yoğun de ilgiden memnun olduklarını belirten Akbalık, 8 Mart'ta yapılan Büyükyalı tanıtım toplatısının ardından projeye ilginin yoğun olduğunu belirtti.

YATIRIMCIDAN TAM NOT ALDI
Akbalık, "Tanıtım yapmaya başladığımız günden bu yana 2.000'in üzerinde taleple karşılaştık. Büyükyalı, katıldığı ilk uluslararası fuar olan MIPIM'de yatırımcıların beğenisini kazandı. İstanbul, dünyadaki mevcut konjonktüre rağmen, yatırımcıların odağındaki en önemli lokasyonlardan biri" dedi
.
ULAŞIM AVANTAJI SAĞLIYOR
Akbalık, Büyükyalı'nın hemen yanı başında yer alan Marmaray Zeytinburnu durağının ve Avrasya Tüneli'nin, projeye önemli ulaşım avantajları sağladığını kaydetti. Akbalık, şöyle devam etti: "Her ikisi de 2016'nın sonunda tamamlanacak olan bu projelerin yanı sıra, 8 şeritli yeni sahil yolunun aynı tarihlerde ulaşıma açılması planlanıyor. Kısaca 2019'da Büyükyalı'da yaşam başladığında, tüm bu ulaşım aksları da açılmış olacak ve birbirine entegre hale gelecek. Sirkeci'den Küçükçekmece'ye kadar uzanacak ve bölgede yaşayanlara bisiklet, koşu, yürüyüş yapma olanağı tanıyacak "sahil yolu" da Büyükyalı'nın, sakinlerine bir deniz semtinde yaşamanın getireceği avantajlardan biri olacak."

YÜKSEKLİK 55 METRE
Bina yüksekliklerinin Tarihi Yarımada'nın siluetini bozmayacak şekilde, planlandığını anlatan Akbalık, "İlgili kararlar ne ise ona göre geliştirdik. Hatta yükseklik 70 metre olarak belirlenmişti. Arsanın kot farkından dolayı şimdi 55 metre oldu" diye konuştu. Projede yer alan 4 ana kapının Büyükyalı'daki meydan ve ortak alanlara güvenli bir şekilde giriş çıkışı sağladığını kaydeden Akbalık, bu nedenle projeyi '4 mahalle, 1 semt' olarak tanımladıklarını ve semt kültürünün hakim olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükyalı Boğaz hattını uzatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN