Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkbank’ın kredileri 173.5 milyara ulaştı

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Halkbank’ın kredileri 173.5 milyara ulaştı

Halkbank, geçen yılın ilk çeyreğine göre net kârını yüzde 16.5 artırdı. Genel Müdür Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kredilerinin 173.5 milyara ulaştığını söyledi

Halkbank, hedefleriyle uyumlu sonuçlar elde ettiği bu yılın ilk çeyreğini 680 milyon TL net kârla tamamladı. Bankanın aktifleri 2015 sonuna göre yüzde 4 artarak 195.3 milyar liraya ulaşırken, toplam kredileri aynı dönemde yüzde 4.2 artışla 173.5 milyar TL'ye yükseldi. Bankanın toplam mevduatı ise 125 milyar 862 milyon TL oldu. Halkbank, KOBİ kredilerinin de dahil olduğu toplam ticari kredilerini 2015 yıl sonuna göre yüzde 5.4 artışla 105 milyar 102 milyon TL'ye yükselterek ekonomisine desteğini sürdürdü.

KOBİ'LERE YENİ PAZARLAR
'nin hedeflerine ulaşabilmesi için KOBİ'lerin hedef pazarlardaki varlığının önemli olduğuna dikkat çeken Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, İhracatçılar Meclisi işbirliğiyle düzenlenen Hedef Pazar Günleri toplantılarının, Türkiye sanayisinin ihracatta sektör ve ülke çeşitlendirme stratejisinin oluşturulmasına önemli katkılarda bulunacağını söyledi. Taşkesenlioğlu, "Türk şirketlerinin uluslararası rekabette güçlenmesi ve küreselleşen dünyada söz sahibi olabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

ESNAFA SIFIR FAİZLİ HAZİNE DESTEKLİ KREDİ
Piyasa riskleri karşısında esnafı yalnız bırakmadıklarını ifade eden Taşkesenlioğlu, "Esnaf ve sanatkârların gerçekçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir politikalarla desteklenmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Gerekli şartları sağlayan esnaf ve sanatkârlar için hazine destekli kredilerimizde yüzde 100 faiz indirimi sağlıyoruz. Geleneksel meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlara sıfır faizli hazine destekli kredi kullandırıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank’ın kredileri 173.5 milyara ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN