Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şirketler M2M ile büyüyecek

Dünyada büyük bir dijital dönüşüm olduğunu belirten Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Akarca, “Her sektör büyümek için M2M çözümlerini kullanmak zorunda” dedi

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Şirketler M2M ile büyüyecek
Türk Telekom, Londra'da gerçekleştirilen M2M Dünya Kongresi'nde kurumlara yönelik M2M (Makineler Arası İletişim) ürün ve hizmetlerini anlattı. Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO'su Mehmet Ali Akarca dünyada büyük bir dijital dönüşüm yaşandığını vurgulayarak, bu değişimin tüm sektörleri etkilediğini ifade etti. 'deki M2M pazarının artış gösterdiğine dikkat çeken Akarca, "TÜİK verilerine göre 2015 sonunda 'de 3.2 milyon M2M mobil abonesi vardı. 2020'de bu rakam 7.3 milyona çıkacak" dedi. M2M'in makinelerin birbiriyle konuşması anlamına geldiğini söyleyen Akarca, "M2M çözümleri sayesinde dünyada şirketler, akıllı bir geleceğe doğru ilerliyor. Turizmden perakendeye, eğitimden sağlığa her sektör büyümek ve verimli olmak için bu teknolojileri kullanmak durumda" dedi.

30 MİLYAR TL TASARRUF
Akarca, 'nin elektrik tüketiminin 2015'te 264 milyar Kwh olduğunu bunun ekonomiye faturasının yaklaşık 100 milyar TL'ye ulaştığını söyledi. Akarca, akıllı sayaç gibi birçok M2M çözümünün devreye girmesi ile yüzde 30'lara varan tasarruf elde edilebildiğini, bu tasarrufun elektrik tüketiminde kazanımının 30 milyar TL olacağını ifade etti.

TÜRKİYE'Yİ VERİ MERKEZİ ÜSSÜ YAPMAK İSTİYORUZ
Türk Telekom olarak geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ettiklerini ifade eden Akarca, "Türkiye'de şu an İstanbul ve Ankara'da beş adet büyük veri merkezine sahibiz. Kısa bir süre sonra Ankara, İzmir ve Konya'da da yeni veri merkezleri kuracağız. Türkiye'nin bölgede yani Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu'nun da dahil olduğu coğrafyada da veri merkezi üssü olmasını hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirketler M2M ile büyüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN