Nurol Tower’ın yüzde 70’i satıldı

Nurol GYO’nun yeşil bina konseptiyle yaptığı ilk proje olan Nurol Tower’a ilgi büyük oldu. Mecidiyeköy’deki 321 bağımsız bölümden oluşan projenin yüzde 70’i satıldı

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Nurol Tower’ın yüzde 70’i satıldı
Nurol GYO, Mecidiyeköy'deki ilk yeşil binası olan Nurol Tower'ı tamamladı. Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, Nurol Tower'ın ev ve ofis hizmetleriyle lüks bir rezidansın konforunu tek bir yapı içinde buluşturduğunu belirterek, "Ayrıca su ve tasarrufunda ulaştığı yüksek verimlilikle, bu alanda dünyanın en güvenilir değerlendirmesi olan LEED Yeşil Bina Sertifikası'na aday oldu" dedi. Nurol Tower'da karbon ayak izinin 3 bin 266 ton azaltıldığını ifade eden Hatipoğlu, "Bu 4 bin 474 adet ağaca denk geliyor. Peyzaj tasarımında bitki seçimlerinde az su isteyen bitkiler tercih edildi. Binanın enerji verimliliği, toplu taşımaya olan mesafesi ve bisiklet kullanımını teşvik etmemiz, çevre konusundaki duyarlılığımızı yansıtıyor. Ayrıca tüm boyunca inşaat atıklarının yüzde 53'ü ayrı ayrı toplanarak ve geri dönüşüme kazandırılarak belediye çöp döküm sahasına gitmesi engellendi. Kısacası Nurol Tower, yeşil bina için çok başarılı bir örnek oldu" diye konuştu.

ULAŞIM AVANTAJI
Yeni Adalet Sarayı'nın karşısında Çağlayan Meydanı'na komşu konumda yükselen Nurol Tower'ın ulaşım alternatifleriyle ön plana çıktığını anlatan Hatipoğlu, şunları söyledi: "E5 cepheli konumu, çevreyolu ve Boğaz köprüleri bağlantılarına hemen ulaşılabilirliği, metro ve metrobüs durağına yakınlığı, ulaşımda önemli bir kolaylık sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yılda tamamlanması hedeflenen Kabataş-Bağcılar metro hattının üzerinde bulunan Nurol Tower'dan Çağlayan durağına sadece 1 dakikada ulaşılabilecek. Nurol Tower'ın 149 metre yükseklikteki çatı katında bulunan 360 derecelik İstanbul manzarasıyla Sky Lounge, eşsiz İstanbul panoramasına sahip."

FAİZ ORANI YÜZDE 0.79
Nurol Tower'da 73 ila 193 metrekare arasında değişen, 4 metre tavan yüksekliğine sahip 270 adet ev ofis, 50 ofis ve çarşı katında 15 dükkân ve mağaza olmak üzere 321 bağımsız bölüm bulunduğunu söyleyen Hatipoğlu, "Toplam 60 milyon dolar inşaat maliyeti olan projenin yüzde 70'lik kısmı satıldı" diye konuştu. Hemen teslim ev-ofisler için faiz kampanyası başlatan Nurol GYO, müşterilerine kampanya kapsamında yüzde 0.79'dan başlayan faiz oranları sunuyor.

ISIDA TASARRUF % 24 ORANINDA
Projede yağmur ve soğutma sistemi suyu ile yüzde 100'e varan tasarruf sağlandı. Bina yalıtımıyla da ısıda yüzde 24 tasarruf hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nurol Tower’ın yüzde 70’i satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN