Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otizmli çocuklara eğitim ışığı

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Otizmli çocuklara eğitim ışığı
Girimcilik kültürünün gençlere yayılmasını sağlamak amacıyla TÜSİAD tarafından düzenlenen "Bu gençlikte iş var" yarışması finalinde kazananlar belli oldu. İş fikrine güvenen 3 bin 195 üniversite öğrencisinin bin 292 projesi arasından otizmli çocukların eğitim uygulaması Otsimo ilk sırayı alarak 75 bin TL'lik para ünü almaya hak kazandı. Yarışmada ikinci olan Platin Grubu metallerin saflaştırılmasını konu alan projeleri ile 50 bin TL, genç tasarımcıları kadın giyim markalarıyla buluşturan NUYAP ekibi ise üçüncü olarak 25 bin TL ödülü kazandı.

ÜNİVERSİTELERE ÖDÜL VERİLDİ
TÜSİAD üyesi iş insanlarının rehberlik yaptığı girişimciler uzun süreli bir eğitimden geçerek finale kaldı. Ödül töreninde, 2015-2016 döneminde en çok başvuru alınan İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fırat Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi'ne birer plaket de takdim edildi.

ÇOCUKLARIN YÜZDE 5'İ EĞİTİM ALIYOR
Dünyanın kanserli hastadan çok otizmle baş etmek zorunda olduğunu belirten Otsimo Grubu Türkiye'deki otizmli çocukların sadece yüzde 5'inin gerekli eğitimi aldığını ortaya koydu. Otsimo, "Otsimo Çocuk" ve "Otsimo Aile" olmak üzere iki ayrı mobil uygulamadan oluşuyor. Çocuklar için ücretsiz eğitim. Otsimo'daki eğitsel oyunlar tamamen ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otizmli çocuklara eğitim ışığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN