Planlı dönüşüm Üsküdar’ı gözde yaptı

Giriş Tarihi: 9.5.2016
Planlı dönüşüm Üsküdar’ı gözde yaptı
Planlı dönüşümle alt ve üst yapı yatırımlarının hızlandığı Üsküdar, firmalarının yeni gözdesi oldu. İmar problemlerinin aşıldığı bölgeye Almalar-İskurt- Nergo İş Ortaklığı 4 proje yapmak için kolları sıvadı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Alma, "Hill Kartal'da 3 ayda yüzde 30 satış grafiği yakaladık. Anadolu yakasında 8 yeni projemiz olacak. Bunların 4'ü Üsküdar'da bulunacak. Bölgenin alt yapı yatırımlarının hızla yenilenmesi ve planlı dönüşüm bizim Üsküdar'da proje yapma kararımızda etkili oldu" dedi.

KIZ KULESİNE BAKTIRACAK
Şirketin kentsel dönüşüm kapsamında Üsküdar'da yapacağı projeler Kız Kulesi'nin karşısında konumlanacak. Her 4 proje de butik olacak. 60 milyon liralık yatırımla yükselecek 4 projede konut sayısı da 80 civarında olacak. Projelere çok fazla talep olduğunu söyleyen Hikmet Alma, satışlara bir iki aya başlayacaklarını söyledi.

YABANCI İLGİSİ ARTTI
Son dönemde yabancı ilgisinin de gözle görülür şekilde arttığına çeken Hikmet Alma, "Yılın ilk çeyreğinde yabancılar Türkiye'den toplam 4 bin 642 konut satın aldı. Geçen yılın ilk 3 ayında satın alınan konut sayısı 4 bin 268 olmuştu. Üsküdar'a yapılacak yeni ve nitelikli konut projeleri ile yabancı alımları hızla artacak. Bunu bizim bölgede yapacağımız projelere gelen yabancı talebinden de gözlemlemek mümkün" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Planlı dönüşüm Üsküdar’ı gözde yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN