Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AMB 4 bankayı yakın markaja aldı

Giriş Tarihi: 10.5.2016 14:37 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 14:38
AMB 4 bankayı yakın markaja aldı

Avrupa Merkez Bankası, 2016'da , İtalya, ve Slovenya’daki 4 bankaya ilişkin kapsamlı şekilde değerlendirme yapacak.

AMB'den yapılan açıklamada, AMB'nin "Bankacılık Denetleme" mekanizmasının 2016 yılında , İtalya, ve Slovenya'daki 4 bankayı kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutacağı ifade edilldi.

Açıklamada, 2016'da değerlendirilecek bankaların " Abanka d.d. (Slovenya), Akciju sabiedriba "Rietumu Banka" (Letonya), Banca Mediolanum S.p.A. (İtalya), Citibank Europe plc () " olduğu bilgisi paylaşıldı.

CARİ AÇIK AZALDI!

"AMB'nin doğrudan denetiminde olan ya da olma olasılığı bulunan tüm bankalar, varlık kalitesi incelemesi ve stres testi de dahil olmak üzere banka tarafından kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutulacaklar" denilen açıklamada, AMB'nin son zamanlarda önemli olarak sınıflandırılmış ya da önemli hale gelebilecek bankalara düzenli olarak yasalar kapsamında bu tür uygulamalar yapabileceği aktarıldı.

"2 TRİLYON DOLARLIK İSLAMİ FİNANSIN MERKEZİ İSTANBUL OLMALI"

Değerlendirmenin bu yılın Mart ayında başladığı ve sonuçlarının yine bu yılın Kasım ayında açıklanacağı ifade edilen açıklamada, bu uygulamanın Avrupa Bankacılık Otoritesi tarafından koordine edilen 2016 AB çapındaki stres testinden farklı olduğu kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AMB 4 bankayı yakın markaja aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN