Rönesans’tan 9 AVM projesine 1.5 milyar euroluk yatırım

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, 9 yeni AVM projesi için 1.5 milyar euroluk yatırıma başladı. Bu miktarın 800 milyonluk kısmında temel atan şirket, nüfusu 1 milyonun üzerindeki her ile bir AVM projesi yapmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 10.5.2016
Rönesans’tan 9 AVM projesine 1.5 milyar euroluk yatırım
Türk perakende sektörünün kaydettiği büyüme alışveriş merkezi (AVM) yatırımcılarını da cesaretlendiriyor. 'dan Ankara'ya kadar toplam 10 AVM'nin işletmecisi olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım şirketi, 1.5 milyar euroluk, içerisinde otel ve ofislerin de olduğu 9 AVM projesi için harekete geçti. Nüfusu 1 milyonun üzerinde olan her ilde en az 1 AVM yatırımı yapmayı hedefleyen şirketin, İstanbul'da Küçükyalı ve Maltepe'deki inşaatı süren projeleri, 2017'nin ilk yarısında hizmete girecek. Küçükyalı'daki projede AVM ve otel yer alıyor. Maltepe'de ise AVM ile bir ofis, bir de konut bloku olacak. 1.5 milyar euroluk bütçenin 800 milyonluk kısmını ise devam eden projeler oluşturuyor.

20 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR
Rönesans Gayrimenkul Yatırım Başkan Yardımcısı Murat Özgümüş ile Genel Müdürü Hasan , gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Murat Özgümüş, "Ankara'daki ilk Optimum projemizden sonra İstanbul, , Adana, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'de projeler gerçekleştirdik. Yeni AVM'lerde 8 bin kişiye istihdam sağlanacak. Mevcutlarda ise 20 bin kişi çalışıyor" dedi. Yeni dönemde 9 projeleri olduğunu anlatan Hasan Şimşek de projelerin yatırım tutarının 1.5 milyar euro olduğunu vurguladı. İnşaatı devam eden 3 proje olduğunu kaydeden Şimşek, şöyle devam etti: "Bunlardan biri Küçükyalı'da otel ve AVM projesi. Hilltown adını verdiğimiz AVM'nin 60 bin metrekare kiralanabilir alanı olacak. Yine Maltepe'de 60 bin metrekarelik AVM, konut ve ofis bloklu projemiz var. Konut kısmı eylülde satışa çıkacak. Üçüncü projemiz İzmir'de. Optimum İzmir'i büyüteceğiz. 60 binden 86 bin metrekareye çıkaracağız. İzmir'de 3 projemiz daha var. Eskiden Carrefour olan yeri aldık ve AVM yapacağız. Tekfen ile konut, ofis ve AVM yapıyoruz. Ayrıca konut ağırlıklı bir projemiz de olacak. Bursa da programımızda. Antalya'da yer arıyoruz. Konya ve İstanbul'un Avrupa yakası diğer hedeflerimiz. Singapurlu ortağımızın desteği arkamızda, satılık AVM de bakıyoruz."

OUTLET AVM'LER BÜYÜYOR NORMAL MERKEZLER OLUYOR
Murat Özgümüş, Optimum Adana'dan sonra Optimum İzmir'i normal AVM'ye döndüreceklerini söyledi. Özgümüş, şöyle konuştu: "Şimdi İzmir'i büyüteceğiz ve Zara, H&M gibi markaları getireceğiz. Yer olsa tüm outletleri normale döndürürüz ama malesef yok... Çünkü perakendeciden büyük talep geliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rönesans’tan 9 AVM projesine 1.5 milyar euroluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN