Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"3. havalimanının yüzde 25'ini tamamladık"

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi , yeni havalimanının şimdiye kadar yüzde 25'ini tamamladıklarını, 1,8 milyar avroluk da harcama yaptıklarını söyledi.Nihat Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, "Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız bizden önce takip ediyor. Gerekli program koordinasyonu sağlandı" dedi.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 14:09 Güncelleme Tarihi: 12.5.2016 15:34
3. havalimanının yüzde 25'ini tamamladık

"2018'İN İLK ÇEYREĞİNDE AÇILACAK"

Soruları yanıtlayan 3. Havalimanında çalışmaların hızla devam ettiğini, 2018'in ilk çeyreğinde yeni havalimanının açılışını yapacaklarını anımsattı.

Yeni havalimanının şimdiye kadar yüzde 25'ini tamamladıklarını, 1,8 milyar avroluk da harcama yaptıklarını dile getiren Özdemir, "Bu hafta pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız, beraberindeki 4 bakan ile birlikte yeni havalimanına geldi" dedi.

Şantiyede 3 saate varan gen bir toplantı yapıldığı bilgisini veren Özdemir, bütün sahanın hem havadan hem de karadan gezildiğini dile getirdi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ SIK SIK ZİYARETE GELİYOR"

Özdemir, yeni havalimandaki örnek bir terminali de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gösterdiklerine dikkati çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanımız yeni havalimanını sık sık ziyarete geliyor. Kendisi yeni havalimanında özellikle yerli ürün kullanılması hususunda uyarılarda bulundu. Biz de bu konuda çalışmalar yapıyoruz" şeklinde konuştu.

, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, "Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız bizden önce takip ediyor. Gerekli program koordinasyonu sağlandı" dedi.

3. HAVALİMANI'NIN KARADENİZ SAHİLİNE LİMAN
Söz konusu toplantıda yeni havalimanına gidecek metro inşaatının takviminin de belirlendiğini aktaran Özdemir, yolların, kavşakların ve metro bağlantılarının 2018'de havalimanın açılışına yetişecek şekilde planlandığını dile getirdi. Özdemir, "Hızlı trenin dahi ne geleceği bu toplantıda konuşuldu" ifadelerini kullandı.

"KURUN 2,70'LER SEVİYESİNE DÜŞECEĞİNE İNANIYORUM"

Yeni havalimanının finansmanı ile ilgili de konuşan Özdemir, söz konusu proje için alınan kredilerin yürümesinde hiç bir problem olmadığını, her şeyin zamanında ilerlediğinin altını çizdi.

Özdemir, son dönemde kurda yaşanan oynaklığa ilişkin, "Hiç bir iş adamı kur artışını istemez. Çünkü şu anda Türkiye ekonomisinin şartları ve göstergeler hiç bir şekilde bu kur artışının nedenini izah edemiyor. Tahmin ediyorum 22 Mayıs'ta yapılacak AK Parti Kongresinden sonra yeni bir hükümet kurulacak ve ben kurun 2,70'ler seviyesine düşeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

YENİ HAVALİMANI'NA ENTEGRE ULAŞIM
Özdemir, ekonomik buldukları ve finansmanını sağlayabilecekleri ihale ve özelleştirmelere katılmak üzere her zaman kararlı olduklarını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"3. havalimanının yüzde 25'ini tamamladık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN