Polonya'dan "enerjide tecrübe paylaşımı" önerisi

Polonya Enerji Bakan Yardımcısı Kurtyka, "Enerji kaynaklarını çeşitlendirmek zor ve uzun bir süreç. isterse fikir alış verişine ve karşılıklı tecrübe paylaşımına açık olacağız." dedi.

Giriş Tarihi: 18.5.2016 17:43
Polonya'dan enerjide tecrübe paylaşımı önerisi

Polonya Enerji Bakan Yardımcısı Michal Kurtyka, enerji ithal eden ülkeler için kaynak çeşitliliği sağlamanın kararlı politikalar gerektirdiğini belirterek, " isterse bu konuda fikir alışverişine ve karşılıklı tecrübe paylaşımına açık olacağız." dedi.

Kurtyka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirme konusunda önemli adımlar attığını ve Polonya'nın ile tecrübe paylaşımına açık olduğunu ifade etti.

Enerji kaynaklarını çeşitlendirmenin zor ve uzun bir süreç olduğuna dikkati çeken Kurtyka, "Kararlı politikalar gerekiyor ancak imkansız değil. Türkiye isterse fikir değişimine ve karşılıklı tecrübe paylaşımına açık olacağız. Türkiye derinlik kazanmış bir enerji pazarına sahip. Ülkenin güçlü ve potansiyeli yüksek bir ekonomisi var." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin çevresinde, coğrafi konumu gereği önemli doğalgaz kaynaklarına sahip ülkeler bulunduğuna dikkati çeken Kurtyka,"Türkiye gerekli projelerle bu kaynakları ticarileştirebilirse bölgesinde bir enerji ticaret merkezi olabilir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polonya'dan "enerjide tecrübe paylaşımı" önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN