de bayram bereketi

Giriş Tarihi: 18.5.2016 15:22 Güncelleme Tarihi: 18.5.2016 15:34
Turizmde bayram bereketi

Resmi olan 19 Mayıs'ı hafta sonu ile birleştirip 4 günlük tatil yapmak isteyenler sektörünü hareketlendirdi.

Yaz başlamadan kısa bir yapmak isteyenler yurt içinde güneyi, yurt dışında da ve Avrupa ülkelerindeki kısa turları tercih etti. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, perşembe gününe denk gelen 19 Mayıs'ı hafta sonu ile birleştiren yerli turistin, iç pazarda ciddi bir hareketlilik oluşturduğunu söyledi.

Seyahat acentelerinin satışlardan memnun olduğunu ifade eden Kızıldağ, "Özellikle kampanya yapan oteller çok dolu. 19 Mayıs, iç pazarda ciddi bir hareketlilik yarattı. Antalya bölgesindeki otellerde 4 günde 50-60 bin civarında yerli turist olacak." dedi.

Kızıldağ, yabancı turist açısından bakıldığında sıkıntının devam ettiğini dile getirerek, haziran ayında bekledikleri hareketliliği göremediklerini kaydetti.

YURT DIŞINA YOĞUN İLGİ

ci Koray Küçükyılmaz da baharın artık iyice kendini hissettirmesiyle yurt dışı rezervasyonlarda artış başladığını bildirdi.

Bu yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın perşembe gününe denk gelmesinin, kısa süreli tatil fırsatlarının doğmasını sağladığını belirten Küçükyılmaz, fırsatı değerlendirmek isteyenlerin bir gün izin alıp 4 gün tatil yaptığını kaydetti.

19 Mayıs döneminde yurt dışında en çok ilgiyi KKTC ile Avrupa turlarının gördüğünü dile getiren Küçükyılmaz, "Roma, Paris ve Amsterdam gibi klasikleşmiş turlar satışlarda ilk sıralarda yerini aldı. Bu lokasyonlara ek olarak farklı yerler keşfetmek isteyen misafirler, şimdilerde revaçta olmaya başlayan şatolar diyarı Transilvanya'nın da ziyaret edildiği Romanya ve Bulgaristan turlarını tercih etti." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde bayram bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN