Yerli Gaudi’den 450 milyonluk ‘Petek’

Giriş Tarihi: 18.5.2016
Yerli Gaudi’den 450 milyonluk ‘Petek’

Dap Yapı konsept projelerine bir yenisini daha ekledi. Patron Ziya Yılmaz, “Arıları çok sevdiğimden, konsepti bal peteği olarak tasarladık” dedi

Bugüne kadar hayata geçirdiği Burgu, Vazo, Tango ve Adam Kule projelerinde uyguladığı farklı mimariyle çeken Dap Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, Taksim'de bal peteği görünümlü proje inşa ederek çıtasını daha da yükseltti. Projelendirme süreci için 1.5 yıl çalıştıklarını belirten Yılmaz, "Yükseklik serbest olmadığı için yatay proje geliştirebilirdik. Çeşitli konseptler üzerinde çalışırken arıları çok sevdiğim için bal peteği konsepti üzerinde karar kıldık. Sonunda müzeye konacak enteresan bir yapı ortaya çıktı. Tıpkı ünlü İtalyan mimar Gaudi'nin eserleri gibi başyapıt geliştirdik" dedi.

YÜZDE 58'İNİ SATTIK
Petek Residence'yi dönüşüm kapsamında hayata geçirdiklerini belirten Yılmaz, 2 ay sonra teslimlere başlayacaklarını dile getirdi. Evlerin yüzde 58'ini sattıklarını belirten Yılmaz, "Fiyatlar 700 bin dan başlıyor. Ayrıca 72 ay 0 faizli vade imkânı sağlıyoruz. Hem ev alacaklar hem de kira gibi ayda 2 bin 500 dolar taksitle ev sahibi olacaklar" dedi. 450 milyon liralık yatırımla inşa edilen projede 112 rezidans, 15 ofis ve 5 mağaza yer alıyor.

YENİ HÜKÜMETTEN DEĞİŞİKLİK İSTİYORUZ
Konut Geliştiricileri ve Yatırımcılar Derneği (KONUTDER) Başkan Yardımcısı olan Ziya Yılmaz, gayrimenkul sektörünün yeni hükümetten beklentileri olduğunu söyledi. Yılmaz, "Yeni kurulacak hükümetten İmar Yasası, KDV ve Yeni Tüketici Kanunu konusunda bazı değişiklikler bekliyoruz. Yabancıya satışın önünü açacak düzenlemeler yapılmalı. Büyük bir konsorsiyum kurarak tüm ülkeyi yurtdışında tanıtmalıyız. Böylece 4.5-5 milyar dolar olan gelir 3-4 yılda 15 milyar dolara çıkar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli Gaudi’den 450 milyonluk ‘Petek’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN