Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karsan’dan yeni ürün atağı

Karsan, Bursa fabrikasında ürettiği en yenilikçi ürünlerini Comvex İstanbul Fuarı’nda sergileyecek. Karsan’ın teması “Geçmişimizle Gururluyuz, Geleceğimizi Kutluyoruz” olacak

Giriş Tarihi: 20.5.2016
Karsan’dan yeni ürün atağı
Türk otomotiv sanayisinde 50 yılı geride bırakan Karsan, 21–24 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen 5'inci Comvex Ticari Araçlar, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı'nda yer alacak. Karsan, "Sınırsız Ulaştırma Çözümleri" vizyonu doğrultusunda, Bursa fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği en yenilikçi ürünlerini, Hall 2'de yer alan standında sergileyecek. Karsan'ın fuardaki teması ise "Geçmişimizle Gururluyuz. Geleceğimizi Kutluyoruz" olacak. Karsan, pazara sunduğu kendi markasına ait 6 metrelik, alçak tabanlı, engelli erişimine uygun minibüs modeli JEST ile birlikte aynı ailenin 8 metrelik diğer iki üyesi ATAK ve STAR'ı standında sergileyecek. Bu araçların yanı sıra 12m Citymood alçak tabanlı otobüsü ve iş ortağı Hyundai Motor Company ile yaptığı anlaşma kapsamında Nisan 2015'te üretimine başladığı Hyundai H350 marka araçlarını da standında ziyaretçilerin beğenisine sunacak. 1966'da kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret, 1979-1998 arasında Koç Grubu çatısı altında faaliyet gösterdi. 1998'de İnan Kıraç'ın çoğunluk hisselerini almasıyla birlikte Kıraça Holding bünyesine dahil oldu. 1981'den itibaren yüzde 100 yerel sermayeyle ticari araç üreten bir firmadır. 2009'da belirlediği "Sınırsız Ulaştırma Çözümleri" vizyonu doğrultusunda, binek araçtan otobüse, minivandan ağır kamyona geniş bir yelpazede ürün geliştirip üretmeyi hedefleyen Karsan; bugün Bursa'da yer alan modern ve esnek tesislerinde lisans altında Hyundai Motor Company'ye ait H350 model panelvanları, minibüs ve şasi kamyonetleri, BredaMenarinibus marka otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST, Karsan ATAK ve Karsan STAR araçları üretmektedir. Bu ürünlerin 'deki pazarlama, satış ve satış sonrası hizmet faaliyetlerini ise Karsan Pazarlama aracılığı ile yürütüyor.

'En Büyük 500'de 58 basamak yükseldi
2015 sonu itibariyle bin 199 kişinin çalıştığı Karsan, İSO'nun (İstanbul Sanayi Odası) yaptığı araştırmaya göre 2013 "'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" sıralamasında 151'inci sıradan 93'üncü sıraya yükseldi. Karsan, uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in gerçekleştirdiği "'nin En Değerli Markaları" araştırmasında 100 marka arasında 44. sırada yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karsan’dan yeni ürün atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN