Ayağımıza pranga vurma çabasındalar

2023 hedeflerini açıkladıktan sonra bir dizi engelin sıralandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayağımıza pranga vurmaya çalışıyorlar. havalimanında 4 müteahhit değiştirdik” dedi

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Ayağımıza pranga vurma çabasındalar
Türkiye'nin, hedeflerine 81 vilayetin tamamının gelişmesi, kalkınması, büyümesi, üretimde, istihdamda, ihracatta ileriye gitmesiyle ulaşacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bunun için 2003 yılından beri yaptığımız her yatırımda, hayata geçirdiğimiz her hizmette, ülkemizin tamamını kucaklamaya, özel önem verdik" dedi.

ÜST AKLIN TALİMATI
Kültürpark'ta düzenlenen " Ticaret Odası Ödül Töreni"nde konuşan Erdoğan, "2023 hedeflerini açıkladıktan sonra bir dizi engeli önümüze sıraladılar" diyerek, şu çarpıcı değerlendirmede bulundu: "Ayağımıza pranga vurmaya çalışıyorlar. Paralel ihanet çetesinin 17-25 Aralık darbe girişimi buna örnektir. Bunlarda başarılı olamayınca devreye terörü soktular. 17-25 Aralık operasyonları bunların başında geliyor. Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki geri kalmış sorunların çözümünde büyük yol almıştık. Bu bölgelerdeki hizmetlerimiz diğer bölgelerden geri değil. -Selehaddin Eyyübi Havalimanı için 4 müteahit değiştirdik. Bunlar bir üst aklın kendilerine verdiği talimatla hareket ediyorlar." Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan yatırımlar hakkında da bilgi vererek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışının 26 Ağustos'ta yapılacağını söyledi.

ŞİRİN'E KAVUŞACAĞIZ
Marmaray'ı "Yapamazlar" denmesine rağmen yaptıklarını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Avrasya Tüneli'ni yıl sonunda açıyoruz. Bir diğer adım da Körfez Geçişi. Köprüsü'nü de yapıyoruz. Böylece artık Anıttepe ile Çanakkale merkezini birbirine bağlayacağız. Avrupa'dan gelen bütün ağır vasıtalar, otomobiller, ne olursa olsun, bunlar İstanbul'a gelmeden Çanakkale Köprüsü'nden İzmir'e ulaşacaklar. Bütün bunlar yürek işi, bunlar aşık olmayı gerektiren işler. Aşığa dağ bile deldirilir, Ferhat dağı öyle deldi, Şirin'e öyle kavuştu. Biz de Ferhat'ız, onun için Şirin'e de kavuşacağız." Erdoğan, Rize'nin yaylalarındaki yapılaşmaya da dikkat çekerek, Ayder ve Uzungöl'de kentsel dönüşüm yapılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, Yeşil Yol Projesi ile Rize'yi de her mevsim cazip bir turizm merkezi haline getirecek adımların atılacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayağımıza pranga vurma çabasındalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN