Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusufeli 2019’da tamam

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Yusufeli 2019’da tamam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çoruh havzasında yapımı devam eden barajları helikopterle havadan inceledi. Dünyanın en yüksek üçüncü barajı olacak Yusufeli'nin 2019'da tamamlanacağını açıklayan Erdoğan, "Batı bizi neden kıskanıyor? İşte bu barajlardan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden, Marmaray'dan dolayı..." dedi.

ARTVİN'İ MERKEZ YAPALIM
'i ilçeleriyle birlikte turizmde bir destinasyon haline getirmek istediklerini belirten Erdoğan, "Burası uluslararası turizm merkezi haline gelsin, turistler de Artvin'e aksın. Müteahhit firmaya 'buraya güzel yerel mimariyle bir de otel yapman lazım' dedim" diye konuştu. Yusufeli'nin bir değişim yaşadığını söyleyen Erdoğan, "Denize nazır bir Yusufeli inşa ediyoruz. Proje , bizde laf ola beri gele yok. Bizde talimat verilir, adım atılır ve ondan sonra da uygulamasıyla ortaya eserler çıkar" şeklinde konuştu.

HELGA'DAN GERİ DEĞİLİZ
Pazar'da bölge havalimanı yapıldığını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Böylece Artvin'in uçağa ulaşımı çok daha rahat olacak. Cankurtaran Tüneli ile birlikte daha da kolaylaşacak. Yarım saat 45 dakikada havalimanı. Modern Türkiye bu. Benim insanım Hans'tan Helga'dan geri değil, Ayşem, Fatmam, Ahmetim, Mehmetim onlar neye ulaştıysa biz de ona ulaşacağız." Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki hafta oluşturulacak yeni kabinenin üyelerine ise şöyle seslendi: "Ankara'da kongre var. Kongreden sonra yeni bir kabine oluşuyor. Onlara diyeceğim ki Yusufeli'nde azami üç yılda hem barajımız hem Yusufeli ilçesinin bitmesi lazım. Talimatı verdik. 3 yıl içerisinde inşallah bunu bitireceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusufeli 2019’da tamam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN