Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekmeğinizi büyüteceğiz ekonomiyi genişleteceğiz

AK Parti’nin yeni genel başkanı Binali , milli geliri artırmak için çalışacaklarına vurgu yaptı. Zenginleşen , adil gelir dağılımı ve dev projeler ana eksen olacak

Giriş Tarihi: 23.5.2016
Ekmeğinizi büyüteceğiz ekonomiyi genişleteceğiz
Bin 405 delegenin oyuyla AK Parti'nin genel başkanlığına seçilen Binali kongredeki konuşmasında icraacı kimliğini ön plana çıkardı. Halka hizmet etmeye devam edeceği mesajını veren Yıldırım, ekonomide üç noktanın altını çizdi: 'Üreten ve zenginleşen ', 'Adil gelir dağılımı', 'Dünyanın gıptayla baktığı dev projeler'. 'yi 2023 hedeflerine ulaştırmak ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokmak için ne gerekiyorsa yapacağını anlatan Yıldırım, "Ekmeğinizi büyüteceğiz, ekonomiyi genişleteceğiz" dedi.

EKONOMİDE 'YENİDEN İNŞA VE REFAH' DÖNEMİ

KÖPRÜ AĞUSTOSTA AÇILIYOR
Türkiye'nin milli gelirini artırmak için çalışacaklarını söyleyen Yıldırım, şöyle konuştu: "Faizi yüzde 60'lardan nasıl tek haneye indirdiysek, IMF'ye borçları temizleyip, nasıl borç verir hale geldiysek, insanımızı zenginleştirmek ve adil gelir dağılımını sağlamak için de elimizden geleni yapacağız. Dünyanın gıptayla baktığı projeleri tek tek açacağız." Türkiye'nin en uzun Ulaştırma Bakanlığı görevini yürüten Yıldırım, kendi döneminde başlayan projelerin bitiş tarihlerini de açıkladı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü 26 Ağustos'ta hizmete açacaklarını belirten Yıldırım, Osmangazi Köprüsü ve otoyolunun ilk bölümünü haziranda, İstanbul'un yeni Havalimanı'nı da 26 Şubat 2018'de açmayı planladıklarını bildirdi.

OSMANLI'NIN TORUNLARI
Yıldırım, Marmaray yapıldığında muhalefetteki siyasi parti üyelerinin, "Biz Marmaray'dan geçmeyiz" dediklerini hatırlatarak, "Siz geçmezseniz Marmaray'ın değeri mi azalır? Üç yılda 135 milyon vatandaşımıza hizmet verdi. Sultan Fatih Mehmet, İstanbul'u gemileri karadan yürüterek fethetti. Onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım, trenleri boğazın altından geçirerek, yürüttük. Marmaray'a şimdi bir de kardeş geliyor. Avrasya Tüneli dünyada denizin altından geçen en derin tüneldir. Türkiye'ye bu yakışır. İşimiz hizmet gücümüz millet. Hizmetlere devam edeceğiz" dedi.

GEZİCİLER '3. DÜNYA ÜLKESİ OLMAMIZI' İSTEDİ
Gezi olaylarına da vurgu yapan Yıldırım, şöyle konuştu: "Türkiye, dünyanın en büyük havalimanını yapıyor. 'Ağaç, çevre' deyip engellemek için AK Parti iktidarına karşı, kalkışmaya çıkıyor. Hangi kahpeliği yaparsanız yapın, AK Parti, milletinin izinde, Hakk'ın yolunda halka hizmet etmeye devam edecek. 'Türkiye üçüncü dünya ülkesi olmaya devam etsin' istiyorlar. Türkiye buna razı olur mu? Elbette olmaz. Çünkü Türkiye'de ülke vemillet sevdalısı liderimiz Cumhurbaşkanımız var. Onun ekibi olarak ülkemizi en güzel hizmetlerle buluşturmak boynumuzun borcudur."

KONGRE İZLENİMİ
Netice adamı
AK Parti'nin olağanüstü kongresi belki de hiçbir siyasi partide görülmeyecek 'demokratik olgunluk'la geçti. Ankara Arena'daki kongreye katılanlar, selef-halef olan Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım'ı alkışlar, tezahüratlar ve sevgi seliyle karşıladı. Davutoğlu 'vefa' ile bayrağı teslim etti, Yıldırım ise o bayrağı 'ilk günkü coşku'yla devraldı. 'Birlik, beraberlik ve kardeşlik' mesajının öne çıktığı kongrede, Divan Başkanı Bekir Bozdağ'ın Binali Yıldırım'ı kürsüye davet ederken seçtiği "netice adamı, eser siyaseti, halkın adamı" gibi kelimeler aslında önümüzdeki dönemin yol haritasına ilişkin ipuçları içeriyor... 11 yıllık Ulaştırma Bakanlığı döneminde 17.500 km'lik bölünmüş yol yapan, 29 yeni havalimanı açan, 1.317 km'lik yüksek hızlı tren hattı inşa eden, havalimanından köprüye, Marmaray'dan otoyollara kadar birçok dev projede imzası bulunan Yıldırım'ın mesajları başbakanlık görevinde de hizmet adamlığı vizyonunu ön planda tutacağını gösteriyor. Öyle görünüyor ki, AK Parti, Yıldırım'ın başbakanlığında bir taraftan 'Halka hizmet hakka hizmet' inancıyla mega projelere devam edecek, diğer taraftan da başkanlık sistemiyle yeni bir dönemin kapısını aralayacak. Yani Bozdağ'ın 'netice adamı' diye nitelendirdiği Binali Yıldırım başbakanlığı döneminde 'başkanlık sistemi'ni neticelendirerek Türkiye tarihine geçecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmeğinizi büyüteceğiz ekonomiyi genişleteceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN