Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Önceliğimiz üreterek büyüyen Türkiye"

Giriş Tarihi: 24.5.2016 13:24 Güncelleme Tarihi: 24.5.2016 13:37
Önceliğimiz üreterek büyüyen Türkiye

Başbakan Binali , Türkiye'nin üreterek büyüyen bir yapısına sahip olacağını belirterek, 'Türkiye'nin her bölgesine yatırım yapılması için üretimi istihdamı tüm gücümüzle teşvik edeceğiz, destekleyeceğiz. Yatırımcının önüne turkuaz halı sereceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yeni kabineyi sunan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali , seçilmesinden sonra ilk kez yapılan partisinin grup toplantısında konuştu.

"EKONOMİ DEMEK..."

' demek banka demek değil, ekonomi demek para demek değil, ekonomi demek üretmek demek..' diyen Yıldırım, "Gençlerimize kadınlarımıza bulmak demek. Yeni dönemin mali disiplinine asla taviz vermeden, yatırımlarının artırılması için, Türkiye'nin her bölgesine yatırım yapılması için üretimi istihdamı tüm gücümüzle teşvik edeceğiz, destekleyeceğiz. Yatırımcının önüne turkuaz halı sereceğiz" dedi.

"Hedefimiz üreterek büyüyen ekonomi olacak"

İŞTE EKONOMİ KURMAYLARI

'GELİR DAĞILIMINI İYİLEŞTİRECEĞİZ'

"İş-aş oluşturmayan, ürettiğini satamayan; pastasını, ekmeğini büyütemez" şeklinde konuşan Binali Yıldırım, "Bunu yaparken, elde edilen bütün katma değerler, bütün refah, vatandaşlarımızın bütün kesimleri arasında, mümkün olduğunca adil paylaşılacak. Emeklimize, çalışanımıza, iş alemimize, kamu çalışanlarına, çiftçimize, köylümüze, engellimize her türlü hakları, her türlü imkanı, eldeki bütçe orantısıyla, gelir dağılımını daha da iyileştirerek yapmaya devam edeceğiz. Birinci ve vazgeçilmez önceliğimiz, üreterek büyüyen bir ekonomi olacak" diye konuştu.

ŞİMŞEK KABİNEYE GİRDİ DOLAR 3 TL'NİN ALTINA İNDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Önceliğimiz üreterek büyüyen Türkiye"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN