Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EPDK ceza yağdırdı

Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 6 akaryakıt firmasına, toplam 2 milyon lira ceza kesti.

Giriş Tarihi: 26.5.2016 13:42 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 13:56
EPDK ceza yağdırdı

EPDK'nın konuyla ilgili kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.Buna göre, 6 şirkete, akaryakıt istasyonunda gizli tank kullanılması, lisanssız bayilik faaliyeti, bayisi olduğu dağıtıcı haricinde faaliyet gibi nedenlerle 2 milyon 23 bin lira cezası uygulandı, 3 şirketten de savunmaları istendi.

BAYİLİK LİSANSI SÜRE UZATIMINDA DEKONT YETERLİ OLACAK

Bu arada, EPDK daha önce aldığı bir kurul kararında da değişikliğe giderek, petrol piyasasında bayilik lisansı süre uzatımı başvurusu ekinde, yetki belgesi ve dağıtım şirketi tarafından onaylı bayilik sözleşmesinin sunulmamasına, sadece süre uzatım bedelinin yatırıldığına dair dekontun ibraz edilmesine karar verdi.

Değişiklikle ayrıca lisans sürelerinin, sürenin bitiminden itibaren istasyonlu bayiliklerde 12 yıl, istasyonsuz bayiliklerde ise 5 yıl uzatılması uygun bulundu.

Başvuru ekinde yer alan formdaki bilgilerle lisansa kayıtlı bilgilerinin lisans süre uzatımı işleminden önceki dönemde değişmiş olması durumundaysa EPDK, bayilerin ilgili mevzuatta yer alan tadil işlemleri ve bildirim zorunluluklarına ilişkin yükümlülüklerinin ayrıca devam etmesine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK ceza yağdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN