Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıdem tazminatı fonu BES ile değerlenir

Giriş Tarihi: 26.5.2016
Kıdem tazminatı fonu BES ile değerlenir

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek kıdem tazminatının bireysel emeklilik şirketleri tarafından yönetilmesinin tasarruf rakamının büyümesine katkıda bulunabileceğini belirtti.

Kıdem tazminatı fonlarının yönetiminin bireysel emeklilik şirketleri tarafından yapılması alternatifi hükümet gündeminde görüşülüyor. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek kıdem tazminatının bireysel emeklilik şirketleri tarafından yönetilmesinin doğru bir yaklaşım olacağını belirtti. Kıdem tazminatının denetlenebilir fonlara, BES fonlarına aktarılmasının 'deki tasarruf rakamının büyümesine katkıda bulunacağını söyleyen Sincek, 'Faizsiz alanda yaptığımız yatırımlar ve yeniliklerle farkımızı ortaya koyduk. Kıdem tazminatı fonu BES şirketlerine verilirse, bu başarımızı orada da göstermeye hazırız" şeklinde konuştu.

OTOMATİK KATILIM BES'İ CANLANDIRACAK
Otomatik katılım sisteminin de sektöre büyük bir katkısı olacağını vurgulayan Ayhan Sincek konuyla ilgili şunları söyledi: "Sektörde önemli bir canlanma sağlayacak bu yeni sistemle ilgili çalışmalar hızlandırıldı. Sistemde zorunlu bir katılım söz konusu değil. Şirket tarafından ilk giriş yapıldıktan sonra katılımcının belirlenen süre zarfı sonunda sistemden çıkış yapma opsiyonu bulunacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıdem tazminatı fonu BES ile değerlenir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN