Türkiye'nin en iyi haber sitesi

referans noktası oluyor

yeni ve uygulamalarda artık referans oluyor. Dünya şehirleri İstanbul’un kullandığı uygulamaları seçiyor. İstanbul ayrıca yarın başlayacak şehircilik Expo’su Smart City’ye ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 31.5.2016
İstanbul referans noktası oluyor
Tarihinin en hızlı büyüme projelerine imza atan , dünya şehirlerine referans noktası haline geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük, yapılan yatırımlar, şehircilik uygulamaları ve k gelişimin artık diğer şehirler tarafından referans olarak kabul edildiğini belirtti. Bir alım ya da yeni yatırımda "İstanbul'da kullanıldı" bilgisi ya da kendilerine sorulduğunu belirten Nevzat Kütük, bu anlamda 1-3 Haziran arasında düzenlenecek kongrenin de oldukça önemli hale geldiğini belirtti. Fira Barcelona'nın da işbirliği ile Haliç Kongre 'nde Uluslararası Smart City Expo İstanbul (İstanbul Akıllı Şehir Kongre ve Fuarı) etkinliğini gerçekleştireceklerini belirten Nevzat Kütük, "Deneyim ve tecrübe kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., bu tecrübesini Smart City Expo İstanbul organizasyonuna da yansıtacaktır. İnsan ve şehir üzerine düşünenler, gelecekte genel nüfusun içerisinde şehirde yaşayanların oranının artacağını düşündüğümüzde, şehirlerin cazibe alanı olacağını öngörüyor" şeklinde konuştu.

KAMU-ÖZEL-AKADEMİ BİR ARADA
Altı yıldır Barselona'da gerçekleştirilen etkinliğin ilk kez İstanbul'da yapılacağının altını çizen Kütük, kamu, özel sektör işbirliği ve üniversitenin ilk kez bu alanda bir araya geldiğini belirtti. Kamunun öncülük ettiği bir projenin özel sektör ve üniversite teknoparkların da dahil olduğu bir şekilde ilk kez düzenlendiğini belirten Kütük, turizmden teknolojiye bir çok alanı bir araya getireceklerini de vurguladı.

70 TRİLYON DOLARLIK PAZAR
2050'ye kadar akıllı şehircilikte 70 trilyon dolarlık bir pazarın oluşacağını da sözlerine ekleyen Kütük, "Bu organizasyonla 'İstanbul akıllı şehirciliği sahipleniyor' mesajını vereceğiz. En büyük ilgiyi Orta Asya, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerinden bekliyoruz" dedi. İstanbul'un kongre turizminde sekizinci sıraya yükseldiğini belirten Kütük, bu organizasyonun tanıtıma da katkı yapacağını belirtti.

10 BİN YÖNETİCİ VE PROFESYONEL İSTANBUL'DA OLACAK
10 bin yönetici ve profesyonelin üç gün boyunca bir arada olacağı konferansta, ulusal ve uluslararası düzeyde nüfusu 100 bini aşan, 150'nin üzerinde belediye başkanı yer alacak. Kentsel gelişim ve teknoloji konularının 3 gün boyunca 80'in üzerinde konuşmacı tarafından ele alınacağı Smart City Expo İstanbul'da düzenlenecek oturumlarda altı ana başlık belirlendi. Kongrede, ulaşım, yenilikçilik ve teknoloji, enerji, akıllı toplum, girişimcilik ve ekonomik gelişim ve büyük veri ele alınacak. Fuar alanı için Haliç Kongre Merkezi'nin 11 bin metrekarelik otopark alanı kapatılacak ve tek bir çatı altında firmalar çözümlerini sergileyebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul referans noktası oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN