Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jatomi Fitness iflas etti

İstanbul'da oldukça popüler olan spor salonlarından Jatomi Fitness, çalışanlarına iflas ettiğini duyurarak, dün akşam bir saat içinde tüm salonlarını kapattı. Jatomi Fitness Group'un İdari Direktörü Trevor Brennan 'de faaliyetlerini resmen durdurma kararı aldıklarını doğruladı ve konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 1.6.2016 09:39 Güncelleme Tarihi: 1.6.2016 11:36
Jatomi Fitness iflas etti

JATOMİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Hürriyet'in ulaştığı Jatomi Fitness Group'un İdari Direktörü Trevor Brennan, Jatomi Fitness Group olarak 'de faaliyetlerini resmen durdurma kararı aldıklarını doğruladı.

Brennan, "Jatomi Fitness Group ne yazık ki İstanbul'daki ilk salonu açmasından bu yana yaşanan ağır finansal zarardan ötürü 'deki operasyonlarını durdurma kararı aldı. Bu oldukça zor karar, zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından alındı ve bu süreçte bizim için uygun diğer opsiyonlar da değerlendirildi. İşletmeyi kurtarma çabamız, İstanbul'daki ekibimizin azimli çalışmaları da ne yazık ki gerekli kazancın elde edilmesine yetmedi. Bu durumda küresel operasyonlarımızdaki diğer üyeleri etkilemeden 'deki işletmeyi finansal olarak destekleyemeyeceğimiz kısa süre önce netleşti" dedi.

JATOMİ ÜYELERİ NE YAPMALI?

Brennan üyelerin maduriyetine yönelik de açıklama yaptı ve şöyle konuştu:

"Üyelerimize yasal süreci yakından takip etmelerini öneriyoruz ve tüm alacaklılar için mahkemenin atayacağı bir iflas idaresi yetkilileri de yer alacağı dava sürecini yakından izlemelerini tavsiye ediyoruz. Şu aşamada başka bir yorum yapamıyorum."

Bazı şubelerin kapısına ise, yurt dışındaki yetkililerin iletişim numaraları asıldı. 40 bini aşkın kişinin mağdur olduğu belirtilirken, geri ödemelerin nasıl yapılacağı ise belirsizliğini koruyor.

Şirket resmi kanallardan herhangi bir açıklama yapmazken çalışanlarına gönderdiği ve Türkiye'deki faaliyetlerine son verdiği yönündeki bir mektup sosyal medyaya yansıdı.

Mektupta yer alan ifadeler şöyle;

"Polonya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Romanya, Endonezya ve Malezya'da 60'ın üzerinde spor kulubü bulunan "Jatomi Fitness & Spa" organizasyonunun bir parçası olarak 16.05.2011 tarihinde Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz gösterilen tüm çabalara rağmen hedeflenen başarıya ulaşamamıştır. Alınan önlemler ve gerçekleştirilen tasarruflar ile maliyet artışının önüne geçilmek istenmiş ise de maliyetlerin artarak devam etmesi Türkiye'deki yapılanmayı diğer şirketlerimiz içerisinde zarar eden ülke pozisyonuna sokmuştur. Sonuç olarak zararın katlanarak büyümesini önlemek amacıyla Türkiye'deki faaliyetlerimize son verilmesi ve şirketin içindeki iflas durumunun yetkili mahkemeye bildirilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu doğrultuda şirketimiz faaliyetlerinin yarın itibarıyla sonlandırılacağı ve kulüplerin kapatılacağı hususlarını bilgilerinize sunarız. Yasal haklarınız bakımından hukuki süreci yakından takip etmenizi ve iflas idaresine bu kapsamda gereken başvuruda bulunmanızı rica ederiz."

"HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMADAN KAPATTILAR!"

Sabah.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Jatomi Fitness mağdurlarından A.G. " Dün akşam saatlerinde tam spordan çıkarken bir anda bir kalabalık gördüm. Ne oldu diye bakmaya gittiğim sırada salonun kapatıldığını öğrendim. Hiçbir açıklama yapılmadan bir anda kapatıldığı söylendi. Çalışanların bile o anda haberi olmuş ne kadar doğruysa. Yetkili kimse yok. Düne kadar da üye alımı yapılmaya devam edilmiş." diyerek tepkisini gösterdi.

İNTERNET SİTESİ AÇILMIYOR

Spor salonunun internet sitesini ziyaret etmek isteyenler ise dün akşamdan bu yana "bakımda" ibaresi ile karşılaşıyor.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK YANKI BULDU

Jatomi Fitness'ın iflas ettiği haberleri sosyal medyada büyük yankı buldu. Twitter ve Facebook üzerinden kendilerinden habersiz salonlarının kapatıldığından şikayet eden üyeler ve konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler tepkilerini gösterdi.

MÜŞTERİLER TEPKİLİ

Dün akşamdan bu yana sosyal medyada organize olan birçok müşteri kendilerine yapılanlardan dolayı mağduriyetini dile getiriyor. Müşterilerine hiçbir uyarı yapmadan, haber vermeden spor salonlarını kapatan şirket birçok müşterisini de mağdur etti. İstanbul'daki tüm üyeler spor yapmak için gittiğinde çalışanların kendilerini içeri almaması ve şirketin battığını açıklaması ile büyük şoka uğradılar.

Genelde yıllık üyelik kabul eden spor salonunun üyeleri paralarını geri alıp alamayacakları konusunda bilgilendirme bekliyor. Sosyal medya ve internet üzerinden organize olan Jatomi Fitnss müşterileri, şirketin bu davranış biçimi nedeniyle şikayetlerini dile getiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jatomi Fitness iflas etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN