Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ette fiyat artışı değil düşüşü olur

Besi hayvanları ve ithalatın etkisiyle sıkıntı olmadığını belirten Bakan , “Et fiyatında artış değil düşüş olabilir” dedi

Giriş Tarihi: 2.6.2016
Ette fiyat artışı değil düşüşü olur
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk , gıda güvenliği ve sağlığı konusunda denetimlerin yoğun şekilde yürütüldüğünü belirterek, "Ramazan ayı dolayısıyla en ufak bir fiyat artışını gerektirecek durumun olmadığını açıkça ifade etmek istiyorum" dedi. 'de 100-150 bin ton kırmızı et açığı olduğuna değinen Çelik, bunun özellikle büyükbaş hayvan ithalatıyla giderilmeye çalışıldığını vurguladı.

1.3 MİLYON BESİ HAYVANI YOLDA
'de şu anda yaklaşık 1 milyon 300 bin besi hayvanı bulunduğunu ve bu hayvanların yıl sonuna kadar piyasaya arz edileceğini ifade eden Çelik, şöyle devam etti: "Ayrıca 6 bin ton civarında Bosna'dan alacağımız hazır lop etin ilk partisi, yaklaşık 100 ton olarak Türkiye'ye geliyor. Yine 10 bin ton civarında AB'den alacağımız et söz konusu. Ramazana girerken, gerek besi hayvanlarının devreye girmesi gerekse et ithalatımız çerçevesinde en ufak bir sorunun olmadığını söyleyeyim. Fiyat artışınıın aksine düşüşleri sağlayacak bir tabloyla karşı karşıyayız."

Yerli üreticilere seslenen Çelik, "Spekülatif hiçbir oyuna gelmeyin, o zaman canınız yanar. Spekülatif olarak bazı oyunlara girenler olursa, onlarla da uğraşacağımızı çok açıkça ifade ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ette fiyat artışı değil düşüşü olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN