Türkiye'nin en iyi haber sitesi

`Türk bankaları değerlerine yakın lem görüyor`

Bank of America Merrill Lynch, "Türk bankaları adil değerlerine yakın seviyeden lem görüyorlar." açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 9.6.2016 11:44 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 11:52
`Türk bankaları değerlerine yakın işlem görüyor`

TÜRK BANKALARI ADİL DEĞERLERİNE YAKIN İŞLEM GÖRÜYOR

Bank of America Merrill Lynch, Nisan ayındaki tepe noktasından bu yana Türk bankacılıkendeksinin yüzde 10 düzeltme yaptığını ve sektörün 2017 beklentilerine göre 5,6 fiyat kazanç oranı ile lem görmekte olduklarını belirterek, "Büyük sermayeli Türk bankalarının yu anda adil değerlerine yakın seviyeden işlem gördüklerine inanıyoruz" değerlendirmesini yaptı.

EN AZ KAR EDENLERİ AÇIKLADI

Türk bankalarından hiç biri için 'al' tavsiyesi vermediklerini ifade eden BofA ML, 2017'de sektörde öz kaynak karlılığının ortalama yüzde 12,9 olmasını beklediğini bemlirtti. BofA ML'ye göre en düyük öz kaynak karlılığı yüzde 10,1 ile İş Bankası'nda yüzde 14,5 ile Akbank'ta olacak.

FİYAT HEDEFİ BELİRLENDİ

Diğerlerinden daha iyi hisse başına kar büyümesi elde edecekleri beklentisiyle Akbank ve Garanti Bankası'nın Halkbank, Vakıfbank ve İş Bankası'na tercih etmeye devam ettiğini belirten BofA ML,Halkbank için tavsiyesini ise 2014 2. çeyrekten bu yana Doları bazında yüzde 59 değer kaybetmiş, olumsuzlukların fiyatlanmış olması nedeniyle 'endeksin altında getiri'den'nötr'e yükseltti ve fiyat hedefini 10 TL olarak belirledi.

BofA ML, YKB, Vakıfbank ve İş Bankası için tavsiyesini 'endeksin altında getiri' olarak korudu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
`Türk bankaları değerlerine yakın işlem görüyor`
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN