Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzey 'de boş oda yok!

Ayvalık, Ören, Akçay, Güre ve Altınoluk gibi Kuzey 'nin önemli merkezlerinin bulunduğu Edremit Körfezi'ndeki otel ve pansiyonlar, 'nın 9 gün olarak açıklanmasından sonra hızla rezervasyon almaya başlarken, doluluk oranları bugünden yüzde 80'i aştı.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 14:31 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 14:36
Kuzey Ege'de boş oda yok!

Yılda yaklaşık 3 milyon gecelemeyle iç de lider olan Balıkesir'in Kuzey kıyıları önemli turizm merkezlerini barındırıyor. Cunda Adası ve Sarımsaklı Plajı ile çok sayıda ada, koy ve plajlarıyla ünlü Ayvalık, denizlerinin temizliği ve mavi bayraklarıyla tanınan Burhaniye ve Edremit ilçeleri, 25 binin üzerinde yatak kapasitesi ve 127 bin civarında ikinci konutuyla her yıl yerli turistlerce tercih ediliyor.

Edremit Körfezi'nde yaz nüfusu, günübirlikçilerin de etkisiyle 3 milyonu geçiyor.

Turistik işletmelerde doluluk oranlarının yüzde 95'e ulaştığını, diğer otellerde ise yüzde 80'ler civarında bulunulduğunu dile getiren İbrahim Yakın, şöyle devam etti:

"Altınoluk ve Akçay'da deniz kenarında birer, Güre'de de termal özellikli denize yakın bir otelimiz bulunuyor. Otel telefonları rezervasyonlar için birbiri ardına çalıyor. Bayramda bir kişilik bile yer kalmayacak gibi görünüyor. Bu üç otelimize ilaveten Altınkum'da bulunan eski konuk evini de motel olarak hazırlıyoruz. Onu da 'na yetiştireceğiz. Burasının da bayramda tam dolu olacağını düşünüyorum."

Yakın, bayram tatili için Kuzey Ege'yi tercih ederek Edremit'e geleceklerin, deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra şifalı termal sulardan ve doğa meraklılarının da Kazdağları'ndan yararlanabileceklerini anlatan Yakın, "Bayramda yöremize gelenler aileleriyle ve sevdikleriyle hem hesaplı hem de kaliteli dolu dolu bir tatil geçirecekler. Bayramda beklentimiz yüzde yüz doluluk. Bu doluluk ağustos sonuna kadar sürer." dedi.

AYVALIK'TA ODALAR HIZLA DOLUYOR

Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Hatice Arga da Ayvalık'ta ramazan ayının son haftasının çok hareketli geçeceğini söyledi.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla rezervasyonların hızlandığını vurgulayan Arga, şunları kaydetti:

"Dernek üyesi otel ve pansiyoncu arkadaşlarla görüştüm ve hemen hemen herkesin sadece 2 ya da 3 odası boş. Bu da bizim için büyük bir oran. Şu anda Ramazan Bayramı'na epey bir süre var. Yapılan rezervasyonlara göre doluluk oranları yüzde 80'i aşmış durumda. Ayvalıklı otel ve pansiyoncular olarak bayramdan beklentimiz çok yüksek. Bayramı 9 gün olarak kapatan müşteri sayısı fazla değil. Bayram süresince konuklarımızdan bazıları çıkıp yerine yenileri giriş yapacak."

ZEYBEKCİ: TURİZMDE EK ÖNLEMLER ALACAĞIZ FİYATLAR GEÇEN YILLA AYNI

Arga, Ramazan Bayramı ile Ayvalık'ta turizm sezonunun başlayacağını vurgulayarak, "Oda fiyatlarımızı geçen yıla sabitledik. Pansiyonlarımızda sabah kahvaltısı dahil olmak üzere günlük kişi başı 80 ile 100 lira arasında fiyatlarımızı sın��rladık. Ayvalık'ta turizm sezonu yabancı turist olmasa da yerli turistle son derece hareketli geçecek." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Ege'de boş oda yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN