Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekliye 3 maaş avans masada

Giriş Tarihi: 16.6.2016 09:49 Güncelleme Tarihi: 16.6.2016 09:53
Emekliye 3 maaş avans masada

Maaşın 3 katına kadar avans hazırlığı, emeklileri heyecanlandırdı. Çalışma ve Maliye Bakanlıkları konuyu masaya yatırdı. Kısa sürede taslak haline getirilmesi bekleniyor.

Emeklilere faizsiz kredi için çalışmalar sürerken; şimdi de 'avans' formülü gündeme geldi. İsteyen emeklilere avans verilmesi ve faizsiz olarak taksitle maaşından kesilmesi gündemde. Bu konuda başlatılan çalışma emeklileri sevindirdi.

Edinilen bilgiye göre; konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. , Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), avansın getireceği maliyeti değerlendiriyor. Düzenlemenin kısa sürede taslak haline getirilmesi ve Meclis'e taşınması bekleniyor.

MASRAFSIZ PARA

Çalışmaya göre; isteyen emeklilere SGK avans verecek. Emekliler, yazılı başvuru yak maaşın 3 katına kadar avans isteyebilecek. Örneğin; maaşı bin 500 lira olan bir emekli, 4 bin 500 lira alabilecek. Bu daha sonra emeklinin maaşından 12, 24 ya da 36 taksitle kesilecek.

Avanstan faiz alınmayacak. Takvim'in haberine göre, emekliler, özellikle yaz ve bayram dönemlerinde yaşadıkları nakit sıkıntısını avans sistemiyle atlatacak. Parayı faizsiz olarak küçük taksitlerle geri ödeyecek. Halen bankadan nakit ihtiyacı için kredi kullanan emekli, hem faiz hem de masraf yüküyle karşı karşıya kalıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye 3 maaş avans masada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN