Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yıldırım'dan müjde üstüne müjde

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, 'nin dünyada en hızlı büyüyen ülkeleri arasında ilk 5'te yer aldığını ifade etti ve çiftçilere KDV kaldırılması müjdesi verdi. Başbakan ayrıca Genel Sağlık Sigortasıyla ilgili yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma başlatıldığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 21.6.2016 12:42 Güncelleme Tarihi: 21.6.2016 13:24
Başbakan Yıldırım'dan müjde üstüne müjde

DÜNYANIN EN HIZLI BÜYÜYEN İLK 5 ÜLKESİ ARASINDAYIZ

büyüyor kalkınıyor etrafımızdaki bütün tehlikelere rağmen her ülkede büyüme rakamları ekside olmasına rağmen bu yıl dünyanın en hızlı büyüyen ilk 5 ülkesinden biri olmayı başardı. Bütün bu umut verici gelişmelerin arkasındaki sır iki kelimede gizli Güven ve İstikrar! 2023 hedeflerine emin adımlarla gidiyoruz.

ADİLCE PAYLAŞAN BİR EKONOMİ

Bundan sonra yapcaklarımız bununla sınırlı değil. Hükümet olarak daha fazla üreteceğimizi söylemiştik. İlgili bakanlarla bir araya geldik ve Ekonomik koordinasyon kararları aldık. Yakında bu kararları meclise getireceğiz. Hedefimiz pastayı büyütüp adilce paylaşan bir ekonomi.

Başbakan Binali Yıldırım "Türkiye ekonomisi kırılgan diyenlere selam olsun"

GÜBREDE KDV KALKACAK

Son 14 yılda Türkiye'de her alanda olduğu gibi tarımda da önemli çalışmalar yapıldı. Fiyatlarda çiftçimizin aleyhine bir gelişme olursa Tarım Bakanımız hemen gerekli önlemi alacaktır. Bu dönemde çifitçiye verdiğimiz desteklerde değişikliğe gidiyoruz. Çiftçimizin ihtiyaçlarını geliştirmeye başlayacağız. Gübrede KDV'yi ortadan kaldırıyoruz. Amonyum Nitrat'ı yasakladık biliyorsunuz bu hain terör örgütü insanları öldürmek için kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım "Gübrede KDV'yi ortadan kaldırıyoruz"

TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNİ ENGELLEYEMEZSİNİZ

Diğer değinmek istediğim konu ekonomik büyümedir. Türkiye kesintisiz büyümeye devam ediyor. Türkiye ekonomisi kırılgandır diyenlere selam olsun. Yapacağınız her türlü alavare dalavare Türkiye'nin büyümesini engelleyemez. AB ülkeleri eksi büyümede, Amerika büyümüyor. Bütün vatandaşlarımız rahat olsun Türkiye'nin önünde aydınlık bir gelecek var. Bu gelişmeyi durdurmak isteyen iç ve dış güçler önümüze terör belasını sokuyor.

"BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ"

GSS BORCUNDA MAĞDURİYETİ GİDERECEĞİZ

Sosyal güvenlik alanında da köklü düzenlemeler yapıyoruz. Genel Sağlık Sigortası nedeniyle mağduriyetler yaşanıyor. Gelir testi yüzünden, bir takım borçlar çıkarılıyor. Yaşlı, engelli bakım aylığı gibi ödemeler kesiliyor. Bu şikayetler bolca geliyor. Bunu ortadan kaldıracak, yeni bir düzenlemeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız yapıyor, bunu da Meclis'e getireceğiz. Biz vatandaş mutluysa varız, vatandaşımız mutlu değilse bizim hükümet olmamızın ne anlamı var?"

EZBER BOZAN DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ

Burada üreten, yatırım yapan, ihracatı artıran bir ekonomi gerçekleştireceğiz. Yatırım ortamının iyileştirilmesiyle ilgili ezber bozan düzenlemeler yapıyoruz. Yatırımcının ayağına resmen turkuaz halı seriyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım'dan müjde üstüne müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN