Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümetten Brexit'e ilk tepki

Hükümet üyeleri 'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 09:58 Güncelleme Tarihi: 24.6.2016 12:30
Hükümetten Brexit'e ilk tepki

"GEMİYİ İLK TERK EDEN İNGİLTERE OLDU"

'deki referandumdan AB'den ayrılma kararı çıkmasının ardından Türkiye'de hükümet kanadından ilk yorum geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Avrupa Birliği'nin dağılma süreci başlamıştır. Gemiyi ilk terk eden İngiltere oldu" dedi.

ŞİMŞEK'TEN ÇARPICI YORUM

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı , İngiltere'nin Brexitreferandumunda Avrupa Birliği'nde kalmaya hayır demesiyle ilgili olarak tweet attı.

tweetinde, "Pandora'nın Kutusu'nu açmak istemiyordunuz ama çoktan açıldı" dedi. Şimşek, tweetini İngilizce olarak paylaştı.

"HERKES KENDİ İRADESİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu "İngiltere'nin verdiği kararın demokratik bir karar olduğunu ifade etmem gerekir. Neticede herkes kendi hür iradesini ortaya koymuş ve bir millet AB ile ilgili yol ayrımını kendi geleceği adına karar vermiştir. Bu AB'nin ilk krizlerinden birisi değildir. AB'nin toplam anayasa krizi, anayasayla karşı karşıya kaldığında ortaya koyduğu kriz de bu krizlerden bir tanesidir. Bunu bir depresif hal olarak değerlendirmek gerekir mi, gerekirse bu halin sonu nerelere varır önümüzdeki günlerde çok yüksek bir ölçekte nitelendirdiğimiz ve kendilerini de öyle nitelendirdikleri Avrupa medeniyeti cevabını bulabilecektir" değerlendirmesinde bulundu.

BREXİT İÇİN NE DEDİLER?

PİYASALARDA 'KARA CUMA'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümetten Brexit'e ilk tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN