Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den vazgeçmeyiz

MSC Genel Müdürü Tuncel, ’den vazgeçmediklerini söyledi. Tuncel, “ turunu kısa süreliğine askıya aldık. Bir olumsuzluk olmazsa 2017’de tekrar başlayabiliriz” dedi

Giriş Tarihi: 29.6.2016
Türkiye’den vazgeçmeyiz
Cruise turlarını 'de ilk başlatan firmalardan biri olan İtalyan MSC, bu yıl 'yi güzergâhından çıkardı. MSC Genel Müdürü Necla Tuncel, Türkiye'den vazgeçmedikleri sadece kısa süreliğine askıya aldıklarını söyledi. Türkiye'nin en çok tercih edilen destinasyonlar arasında ilk sırada yer aldığını belirten Tuncel, "Ancak yaşanan hain saldırılar ve ardından uluslararası basında yürütülen kara propaganda sonrası misafirlerimizden bazı iptaller geldi. Bu nedenle İstanbul'u güzergâhtan çıkarmak zorunda kaldık" dedi. Türkiye turlarının İzmir-İstanbul şeklinde geliştiğini vurgulayan Tuncel, "Gemi İzmir'den sonra İstanbul'a geliyordu. İzmir'den sonra Karadeniz ya da Akdeniz'de yanaşabileceği nitelikte bir liman olsaydı alternatif buna çevrilebilirdi. Ancak bizim çapımızdaki büyüklükte bir geminin yanaşacağı liman maalesef bu kıyılarda olmadığı ve geminin manevra hızından dolayı ikinci bir limanda durması gerektiği için İzmir'i de iptal etmek zorunda kaldık" ifadelerini kullandı.

2017'DE BAŞLAYABİLİRİZ
Necla Tuncel, herhangi olumsuz bir gelişme olmazsa 2017'de MSC'nin yine Türkiye turlarına başlayabileceğini aktardı. MSC'nin 12 gemisi olduğunu aktaran Tuncel, "İzmir ve İstanbul'u içine alan turumuz en çok talep gören gemimiz. Bu nedenle biz bu tura bir an önce başlamak istiyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin en büyük eksikliğinin liman olduğunu vurgulayan Tuncel, "Eğer cruise altyapımız olsaydı Rusya kaybını çok rahat telafi edebilirdik. Bizim kompleks cruise limanlarını bir an önce yapmamız gerekiyor" dedi.

EMİRATES İLE İŞBİRLİĞİ
Türk yolcunun MSC için özel bir potansiyel barındırdığını anlatan Tuncel, cruise gemilerine büyük talep olduğunu aktardı. Tuncel, "Özellikle Küba ve Transatlantik turlarına büyük talep var. Bu yıl Emiraites ile işbirliğine gittik. Dubai kalkışlı turlarımızda İstanbul'dan Dubai'ye Emiraites ile uçuracağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’den vazgeçmeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN