Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varlık barışı, inceleme için koruma kalkanı olmayacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, varlık barışı ile yurtdışından getirilecek lar için vergi incelemesi yapılamayacağını ancak sını getirene de mutlak bir koruma sağlanmayacağını söyledi. Ağbal, “Gelecek para mevcut incelemeler ve vergi cezaları için koruma kalkanı olmayacak” dedi.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 09:50
Varlık barışı, inceleme için koruma kalkanı olmayacak

Yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla hazırlanan kanun tasarısının görüşmelerine, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başlandı. Bakan Ağbal, "Bu sefer daha basit, sade ve uygulanabilir düzenleme oldu. Varlıklarını getirmek isteyenler açısından daha güvenceli ve teşvik edici oldu" dedi. HAğbal, beyan edilen varlıklarla ilgili vergi incelemesi yapılmayacağını ve vergi cezası kesilmeyeceğini ancak kişilere mutlak bir hukuki koruma da sağlanmayacağını ifade etti. Ağbal, "Kişinin hakkında başka konuda inceleme varsa, bu soruşturma açılacak. Yurtdışından getirmesi vergi incelemesi içinengel değil. Yasayı başka yere çekip geçmişten ödenmeyen vergi borcunu ödemekten kurtulması mümkün değil" diye konuştu

'TERÖRÜN FİNANSMANINA TAVİZ YOK'

Habertürk'ün haberine göre Ağbal, düzenlemenin, suç ekonomisi ve kara aklama konusunda da esneme anlamına gelmeyeceğini terörün finansmanı ile yürütülen mücadelenin devam edeceğini kaydetti. Ağbal, "PKK bazı meşru yapılar üzerinden teröre finansman sağlıyor. Bunlarla mücadele edeceğiz" dedi. Ağbal, gelir hedeflerinin olmadığını da ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varlık barışı, inceleme için koruma kalkanı olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN