Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Egzoz gazı skandalı Bosch'a uzandı

Alman otomobil devi Volkswagen’in karıştığı egzoz gazı skandalı bir başka Alman devi Bosch’a uzanıyor

Giriş Tarihi: 2.7.2016 16:20
Egzoz gazı skandalı Bosch'a uzandı

Spiegel Online'ın bildirdiğine göre, 'de VW'ye yönelik olduğu gibi, Bosch firmasına da dava hazırlığı yapılıyor. Dergi, Volkswagen'e yönelik soruşturma kapsamında ulaşılan bilgi ve belgeler ışığında Bosch'un skandaldaki katkısının ortaya konulduğu ve soruşturmanın yeni bilgiler ışığında genişletilerek Bosch CEO'su Volkmar Denner'e karşı harekete geçilmek üzere olduğunu yazdı.

Dosya'nın önümüzdeki aylarda VW davasına bakan hakim Charles Breyer'in önüne gideceğini öne süren Spiegel Online, gelişmelerin Bosch'u da VW gibi sıkıntıya sokabileceğini bildirdi.

Şu ana kadar manupülasyondan bilgisi olduğu yönündeki iddiaları reddeden Bosch'un, iddiaların davaya dönüşmesi durumunda hem imaj hem de büyük maddi kayıp yaşayabileceği belirtiliyor.

Volkswagen firması dünya genelinde 11 milyon dizel otomobile emisyon değerlerini düşük gösteren özel bir program yüklediğini itiraf etmişti. Bosch tarafından üretildiği belirtilen sözkonusu programın ABD'de 475 bin otomobilde kullanıldığına dikkat çekiliyor.

Spiegel Online, Stuttgart Savcılığı tarafından da Bosch firmasına yönelik, 2015'in son aylarından itibaren skandaldaki muhtemel katkısına yönelik soruşturma yürütüldüğü bilgisini paylaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egzoz gazı skandalı Bosch'a uzandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN