Tüketicilere de bilinçli harcama yapın çağrısı

Giriş Tarihi: 2.7.2016 16:26
Tüketicilere tatilde bilinçli harcama yapın çağrısı

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, ve yaz aylarında giderlerin artması nedeniyle tüketicilere ihtiyaçlarından fazla harcama yapmamaları çağrısında bulundu.

Küçük, yaptığı açıklamada, ramazan ayının bitimine yaklaşıldığı için vatandaşların ve izin psikolojine girdiğini söyledi.

Bayramda alışveriş, tatil ve yiyecek giderlerinin çoğaldığını vurgulayan Küçük, "Yaklaşan ve yaz mevsimi nedeniyle tüketicilerimizin harcamalarında artış ortaya çıkabilmektedir. Tüketicilerimiz, bayramda ağızlarının tadının kaçmaması için ihtiyaçları kadar harcama yapmalı." dedi.

"HER ALIŞVERİŞ SONRASI MUTLAKA FATURA ALIN"

"Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız." diyen Küçük, kredi kartlarının kişilerin parası değil, bankaların sağladığı borç olduğuna dikkati çekti.

Küçük, her alışverişten sonra mutlaka fatura ya da fiş alınması gerektiğini ifade ederek, "Kredi kartıyla alışveriş yapıyorsak, toplam ödeme ile karttan çekilen tutarı mutlaka karşılaştırmalıyız. Harcama tutarından fazla bir çekim söz konusu ise hemen itiraz etmeli, düzeltme yaptırmalıyız." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüketicilere tatilde bilinçli harcama yapın çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN