Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alışverişte çifte festival

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Alışverişte çifte festival

’da önceki gün başlayan alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest’e bayram bereketi de eklendi. Yüzde 70’e varan indirimli fiyatlara akın eden tüketiciler markaların yüzünü güldürdü

bugünlerde alışveriş coşkusu yaşıyor. Önceki gün başlayan alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest (İSF), markaların indirim yarışına sahne oluyor. Bu yıl 6'ncı kez düzenlenen ve temmuz sonuna kadar sürecek olan İSF kapsamında AVM'lerde satışlar patladı, otoparklarda boş yer kalmadı. Festivale bir de Ramazan Bayramı eklendi. Bayram öncesinde alışverişe çıkan tüketiciler, markaların uyguladığı 70'e varan indirimlerle harcama miktarını artırdı. Giyimden ayakkabıya, ev aksesuvarından kozmetiğe kadar onlarca kategoride yoğun satışlar yapılıyor.

RUSYA'NIN KATKISI OLACAK
İSF, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör nedeniyle görkemli açılış töreni ile konser programlarını iptal etti. Ancak markalar uyguladıkları promosyon ve indirimlerle programa devam etme kararı aldı. Öte yandan Türkiye ile arasında yaşanan pozitif gelişmelerin turizme ve perakende satışlara da olumlu etki etmesi bekleniyor. İstanbul Shopping Fest Genel Müdürü Hicran Özbük, "Turizmde kayıplar yaşansa da ile ilişkilerin iyileşmesi çok sevindirici. Bu nedenle İSF'ye daha umutlu başladık" dedi. İstanbul Shopping Fest'in 11 AVM'de yoğunlaştığını ve bu AVM'lerde dünya markalarını da içeren yüzde 70'e varan indirimler olacağını söyleyen Özbük, İSF'nin 38 ülkede tanıtımı yapıldığını ve bunun halen devam ettiğini kaydetti. Özbük, "Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya yoğunlaştık" diye konuştu.

EN ÇOK TALEP AYAKKABI VE GİYİME
Festival kapsamındaki AVM'lerde en büyük indirimler ayakkabı ve giyimde yapılıyor. Tüketiciler AVM'lerin açılış saatiyle birlikte alışverişe başlıyor. Bu yıl İSF'ye yurtdışından önemli sayıda tüketicinin gelmesi bekleniyor. Hicran Özbük, geçen yıl en yüksek oranda indirimin uygulandığı Efsane İndirim Günü'ne 100 bin civarında kişinin katıldığını bildirdi. Özbük, 2015'te bir önceki yıla kıyasla İSF döneminde Tax Free, yani vergisiz alışverişin yüzde 48 arttığını, bu oranında da çok başarılı olduğunu söyledi.

İNDİRİMLİ SATIŞ ARTIYOR
CNR EXPO'da 24 Haziran'da başlayan 'Bayram Alışveriş Günleri' de tüketiciden yoğun ilgi görüyor. Özellikle çocuklarına bayram alışverişi yapmak için gelen ebeveynler kendilerini de ihmal etmiyor. Kol saatleri 29 liradan başlayıp, 659 liraya kadar çıkıyor. Yine İtalyan ayakkabı markası Fabio Morello, 1 çift deri ayakkabıyı 60 liraya, 2 çiftini ise 100 liraya satıyor. Firmanın 5 günde 20 bin çift ayakkabı sattığı belirtildi. Ayrıca organizasyonda 5 liraya tişört, 10 liraya pantolon-etek, 15 liraya gömlek, 20 liraya elbise, 49 liraya takım elbise satılıyor. Tüketiciye iftardan sonra da alışveriş imkânı sağlayan organizasyon, 4 Temmuz'a kadar 12.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışverişte çifte festival
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN