Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ar-Ge’de büyük birliği imzası

Milyarlarca cihazın birbirine bağlanacağı yeni dünyada liderliklerini sürdürmek isteyen Turkcell ve Huawei, yeni bir birliğine gittiklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 3.7.2016
Ar-Ge’de büyük işbirliği imzası
Turkcell ve Huawei, yeni bir stratejik birliği kararı alarak Müşteri İş Ortaklığı Mutabakatı'na imza attı. 'de gerçekleştirilen ve Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu ile Huawei Orta ve Kafkasya Bölge Başkanı Liuhongyun tarafından imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde iki şirket, yenilikçi çözümler ortaya çıkarmak için 5G'deki ortak çalışma programlarını da güçlendirerek araştırma geliştirmede kapsamlı bir işbirliğine gidecek. Çin'de Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu ile Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Liuhongyun tarafından imzalanan Müşteri İş Ortaklığı Mutabakatı çerçevesinde, mobil cihazlar ve ultra genişbant teknolojilerinin yaygınlaştığı dönemde yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla ortak araştırma geliştirme faaliyetleri yapılmasını öngörüyor. İşbirliği çerçevesinde toplumun farklı ihtiyaçlarına cevap verecek, video yayıncılığı, nesnelerin interneti ve mobil ödemeler gibi çok farklı alanlarda yenilikçi ürün servisler geliştirilmesi amaçlanıyor.

5G İÇİN DE ORTAKLAR
Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu "Huawei ile başlattığımız bu işbirliği de hali hazırda devam eden ve 5G'de yaptığımız ortak Ar-Ge çalışmalarını bir adım ileri taşımış oluyoruz" diye konuştu.

Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Liuhongyun ise "Bu programın hedefi iş yaşamına özgü diyalogları daha verimli hale getirmek ve yeni iş fırsatlarını birlikte keşfetmektir. Müşterilerimizin stratejik hedefleriyle uzun ve orta vadede en iyi iş sonuçlarını almaları için destek sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ar-Ge’de büyük işbirliği imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN